adenoma definicja
Co to jest Adenoma. Co oznacza regularnie u dzieci w tych narządach, jak: tarczyca, nadnercze.

Czy przydatne?

Definicja Adenoma

W diecie zastosowanie adenoma: Adenoma - (gruczolak); nowotwór łagodny. Występuje dosyć regularnie u dzieci w tych narządach, jak: tarczyca, nadnercze, przysadka mózgowa, jajnik, jądro. Może także występować pod postacią złośliwą jako gruczolakorak (adenocarcinoma)

Czym jest Adenoma znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Aminoglikozydy:
Słownik antybiotyki o działaniu bakteriobójczym. System ich działania bazuje na hamowaniu biosyntezy białka i uszkodzeniu błony cytoplazmatycznej komórki bakteryjnej. Są służące tylko w ciężkich zakażeniach adenoma.
Co znaczy Alergeny:
Słownik substancje z gatunku białek, glikoproteidów albo wielocukrów zawarte w pokarmach, kurzu, roztoczach, sierści, pyle roślinnym i tym podobne, które wprowadzone do organizmu wywołują u osób na nie adenoma.
Co znaczy Alfabet Braille'a:
Słownik mechanizm pisma wypukłego dla niewidomych. Poszczególne litery złożone są z dwóch pionowych kolumn po trzy punkty. W a.B. przewidziano również odpowiednie znaki dla cyfr i znaków muzycz­nych adenoma.
Co znaczy Arterioskleroza:
Słownik polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach adenoma.
Co znaczy Alkoholizm:
Słownik Alkoholizm - przewlekłe, postępujące schorzenie psychobiologiczne wynikające z fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu adenoma.
  • Dodano:
  • Autor: