akupunktura definicja
Co to jest Akupunktura. Co oznacza polegająca na nakłuwaniu specjalnymi igłami ustalonych punktów.

Czy przydatne?

Definicja Akupunktura

W diecie zastosowanie akupunktura: Akupunktura - (chińska nazwa ? czen); sposób leczenia polegająca na nakłuwaniu specjalnymi igłami ustalonych punktów ciała człowieka. Pierwsze opisy tej sposoby leczenia znajdują się w starych księgach chińskich, pochodzących sprzed naszej ery. Wg filozofii i religii orientalnej zdrowie ludzkie, tak jak porządek we wszechświecie, bazuje na zachowaniu równowagi pomiędzy procesami pobudzenia (jang) i hamowania (in). Jeżeli dochodzi do zaburzenia tej równowagi, to występuje dolegliwość. Fundamentem akupunktury jest doprowadzenie organizmu do stanu równowagi poprzez rozpraszanie nadmiaru energii albo dodanie jej w razie niedoboru. Wg medycyny chińskiej w organizmach żywych krąży specjalnymi kanałami, biegnącymi wzdłuż ciała i nazywanymi południkami, energia życia. Każdy z południków zawiera pewną liczbę szczególnych punktów, których na skórze ciała jest 669. Punkty te łączą powierzchnię ciała z poszczególnymi narządami wewnętrznymi i drażnienie tych miejsc może mieć wpływ na przebieg dolegliwości

Czym jest Akupunktura znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Amebocyt:
Słownik ruchliwe komórki znajdujące się w mezoglei, którą wytwarzają. Prócz mezoglei wytwarzają krzemionke i węglan wapnia. Ich funkcją jest zbieranie zbędnych produktów przemiany materii, trawienie pokarmu akupunktura co znaczy.
Co znaczy Alfabet Braille'a:
Słownik mechanizm pisma wypukłego dla niewidomych. Poszczególne litery złożone są z dwóch pionowych kolumn po trzy punkty. W a.B. przewidziano również odpowiednie znaki dla cyfr i znaków muzycz­nych akupunktura krzyżówka.
Co znaczy Abioza:
Słownik Abioza - całkowite zawieszenie czynności życiowych organizmu akupunktura co to jest.
Co znaczy Adenina:
Słownik Adenina - Zasada azotowa wchodząca w skład nukleotydów adeninowych DNA i RNA. Należy do puryn i tworzy komplementarną parę z tyminą (w DNA) lub uracylem (w RNA akupunktura słownik.
Co znaczy Apiterapia:
Słownik stosowanie produktów zbieranych, przetwarzanych albo wydzielanych poprzez pszczoły w zapobieganiu i leczeniu chorób. Należy do nich pyłek kwiatowy (wytwór zebrany poprzez pszczoły), propolis, miód akupunktura czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: