fetoproteina alfa definicja
Co to jest Alfa-fetoproteina (AFP). Co oznacza która w normalnych warunkach występuje w surowicy.

Czy przydatne?

Definicja Alfa-fetoproteina (AFP)

W diecie zastosowanie alfa-fetoproteina (afp): Alfa-fetoproteina (AFP) - cząsteczka białka płodowego, która w normalnych warunkach występuje w surowicy krwi matki w bardzo małych ilościach. Poziom AFP w krwi matki może być oznaczany ok. 15-16 tygodnia ciąży; zazwyczaj jest on podwyższony w razie przepukliny rdzeniowej dziecka i w razie ciąż mnogich, a obniżony w razie, gdy płód obciążony jest zespołem Downa

Czym jest Alfa-fetoproteina (AFP znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Abdukcja:
Słownik Abdukcja - ruch części ciała, wskutek którego oddala się ona od osi ciała albo, w razie kończyny, od osi kończyny (odwodzenie palców alfa-fetoproteina (afp).
Co znaczy Abioza:
Słownik Abioza - całkowite zawieszenie czynności życiowych organizmu alfa-fetoproteina (afp).
Co znaczy Aminokwasy:
Słownik cząsteczki kwasów organicznych zawierające azot, a niekiedy siarkę, z których zbudowane są białka. W skład białek wszystkich organizmów żywych wchodzi ok. 21 różnych aminokwasów, z których wybrane alfa-fetoproteina (afp).
Co znaczy Aerozoloterapia:
Słownik bazuje na podawaniu do wdychania drobnych cząsteczek różnego rodzaju środków leczniczych a również na pokrywaniu nimi powierzchni skóry, błon śluzowych albo tworzeniu na nich warstwy ochronnej alfa-fetoproteina (afp).
Co znaczy Agonia:
Słownik Agonia - poprzedzająca śmierć, pogłębiająca się dezintegracja funkcji życiowych organizmu alfa-fetoproteina (afp).
  • Dodano:
  • Autor: