insuliny analogi definicja
Co to jest Analogi insuliny. Co oznacza pochodne insuliny uzyskane w drodze biotechnologii. Od.

Czy przydatne?

Definicja Analogi insuliny

W diecie zastosowanie analogi insuliny: Analogi insuliny - (skrótowo zwane analogami) - nowoczesne pochodne insuliny uzyskane w drodze biotechnologii. Od insuliny ludzkiej różnią się jednym albo kilkoma aminokwasami. Zmiana cząsteczki spowodowała zmianę właściwości leku, czego konsekwencją jest przyspieszenie działania (analogi błyskawicznie działające, które można podawać tuż przed, w okresie albo nawet po posiłku) albo jego równomierne, dłuższe działanie (analogi długo działające). Szeroko służące na świecie analogi insuliny zapobiegają wzrostowi poziomu cukru (glukozy) po posiłku, tak zwany glikemii poposiłkowej i lepiej pokrywają zapotrzebowania na insulinę poprzez całą dobę

Czym jest Analogi insuliny znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Amencja:
Słownik stan głębokiego za­burzenia świadomości z omamami, urojeniami, porozrywaniem wątku myślowego ze znacznym pobudzeniem ruchowym. Amencja występuje w przebiegu ciężkich infekcji, w za­truciach analogi insuliny.
Co znaczy Automatyzm:
Słownik umiejętność niektórych narządów do funkcjonowania bez kontroli osrodkowego układu nerwowego na przykład czynność serca, perystaltyka jelit. Definicja automatyzmu dotyczy także określania czynności analogi insuliny.
Co znaczy Atropina:
Słownik trujący alkaloid tropanowy z roślin psiankowatych; służąca jako lek hamujący czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego i jako odtrutka w zatruciu pestycydami ? estrami organicznymi kwasu analogi insuliny.
Co znaczy Atest:
Słownik określający właściwości gotowego wyrobu albo materiału i potwierdzający ich zgodność z normami i obowiązującymi w Polsce przepisami. Atesty wydawane są poprzez upoważnione do tego instytucje, w analogi insuliny.
Co znaczy Acidosis:
Słownik stan, gdzie w organizmie dochodzi do powiększenia stopnia kwasowości (nadmiar jonów wodorowych ? H+) i (albo) pomniejszenia zasad. Wyróżnia się kwasicę metaboliczną, gdzie pierwotna powód nie jest analogi insuliny.
  • Dodano:
  • Autor: