angiografia definicja
Co to jest Angiografia. Co oznacza wprowadzeniu do układu tętniczego i żylnego i chłonnego.

Czy przydatne?

Definicja Angiografia

W diecie zastosowanie angiografia: Angiografia - sposób diagnostyczna, która bazuje na wprowadzeniu do układu tętniczego i żylnego i chłonnego odpowiednich środków cieniujących z następowym wykonaniem badania radiologicznego. Badanie to wykonuje się najczęściej w guzach jamy brzusznej, klatki piersiowej i guzach śródczaszkowych. Oddaje ono cenne usługi u dzieci także w nowotworach kończyn. Pozwala na precyzyjne prześledzenie układu naczyniowego objętego procesem chorobowym, co ma fundamentalne znaczenie w wyborze odpowiedniej sposoby leczniczej

Czym jest Angiografia znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Adenoma:
Słownik gruczolak); nowotwór łagodny. Występuje dosyć regularnie u dzieci w tych narządach, jak: tarczyca, nadnercze, przysadka mózgowa, jajnik, jądro. Może także występować pod postacią złośliwą jako angiografia.
Co znaczy Atropina:
Słownik trujący alkaloid tropanowy z roślin psiankowatych; służąca jako lek hamujący czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego i jako odtrutka w zatruciu pestycydami ? estrami organicznymi kwasu angiografia.
Co znaczy Apgar Skala:
Słownik opracowana poprzez Wirginię Apgar w 1953 r. powszechnie służąca do oceny stanu zdrowia noworodka bezpośrednio po urodzeniu (1, 3, 5, 10 minuta życia, a stosunkowo potrzeby dłużej) i określenia angiografia.
Co znaczy Apatia:
Słownik Apatia - niechęć człowieka do wykazywania inicjatywy w kontaktach z innymi ludźmi angiografia.
Co znaczy Abdukcja:
Słownik Abdukcja - ruch części ciała, wskutek którego oddala się ona od osi ciała albo, w razie kończyny, od osi kończyny (odwodzenie palców angiografia.
  • Dodano:
  • Autor: