ortopedyczne aparaty definicja
Co to jest Aparaty ortopedyczne. Co oznacza zadania w ortopedii i rehabilitacji. Odmianą a.o. jest.

Czy przydatne?

Definicja Aparaty ortopedyczne

W diecie zastosowanie aparaty ortopedyczne: Aparaty ortopedyczne - urządzenia spełniające określone zadania w ortopedii i rehabilitacji. Odmianą a.o. jest szyna Koszii, poduszka Frejki, pajacyk Grucy i in. tego typu urządzenia do zachowawczego leczenia niedorozwoju stawu biodrowego (dysplazji). Aparaty korekcyjne dzięki odpowiedniej bu­dowie wywierają wpływ na poprawę nieprawidłowego ustawienia kończyny, a poprzez długookresowe działanie kształtują odpowiednio przyrost kości. Do tego typu aparató zalicza się na przykład aaparaty odwodzące ? rozwórkę typu Koszii (ryć.), szyny korekcyjne, służące w wadach wrodzonych i nieprawidłowościach w budowie stóp. Aparaty stabilizujące ? jeden z rodzajów aparatów ortopedycznych. ? służą do stabilizacji kończyn, kręgosłupa, klatki piersiowej i in. stawów. Ich wartość użytkowa jest zależna od ciężaru, dokładnego wykonania i trwałości w działaniu. W miejscu przylegania a. do skóry i w miejscach ucisku ciała na jego przedmioty stabilizujące mogą wystąpić zaczerwienienia skóry albo otarcia, które przy długim działaniu doprowadzają do odleżyn i modzeli

Czym jest Aparaty ortopedyczne znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Alkohol Metylowy:
Słownik metanol, alkohol metylowy, spirytus drzewny, CH3OH, bezbarwna ciecz o charakterystycznym, podobnym do ? etanolu, zapachu; jest bardzo trujący: wypicie kilku do kilkunastu gramów skutkuje ślepotę albo aparaty ortopedyczne.
Co znaczy Afazja:
Słownik upośledzenie albo całkowite zniesienie zdolności mówienia (afazja ruchowa ? motoryczna) albo rozumienia mowy (afazja czuciowa ? sensoryczna) wskutek uszkodzenia ośrodków w mózgu. Występuje u dzieci z aparaty ortopedyczne.
Co znaczy Arterioskleroza:
Słownik polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach aparaty ortopedyczne.
Co znaczy Adiuwant:
Słownik substancja, która po wymieszaniu z antygenem nieswoiście pobudza odpowiedź układu odpornościowego na ten antygen. Adiuwanty działają na różne metody, pomiędzy innymi zwiększają produkcję różnych aparaty ortopedyczne.
Co znaczy Addycja:
Słownik Addycja - Odmiennie insercja - wstawienie dodatkowego pojedynczego nukleotydu (lub kilku) do łańcucha DNA aparaty ortopedyczne.
  • Dodano:
  • Autor: