atropina definicja
Co to jest Atropina. Co oznacza psiankowatych; służąca jako lek hamujący czynności gruczołów.

Czy przydatne?

Definicja Atropina

W diecie zastosowanie atropina: Atropina - silnie trujący alkaloid tropanowy z roślin psiankowatych; służąca jako lek hamujący czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego i jako odtrutka w zatruciu pestycydami ? estrami organicznymi kwasu fosforowego i w chorobie Parkinsona; antagonista acetylocholiny (rozszerza źrenice)

Czym jest Atropina znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Alfa-Fetoproteina (AFP):
Słownik AFP) - cząsteczka białka płodowego, która w normalnych warunkach występuje w surowicy krwi matki w bardzo małych ilościach. Poziom AFP w krwi matki może być oznaczany ok. 15-16 tygodnia ciąży atropina.
Co znaczy Apteczka Domowa:
Słownik Apteczka domowa - zbiór leków i artykułów sanitarnych, które mogą być zastosowane w domu w sytuacjach nagłych zachorowań i choroby wymagających szybkiej pomocy atropina.
Co znaczy Amniopunkcja:
Słownik Amniopunkcja - zabieg opierający na pobraniu niewielkiej ilości płynu owod-niowego do badań; płyn pobierany jest cienką igłą wkłuwaną poprzez ścianę brzucha matki atropina.
Co znaczy Aminy Katecholowe:
Słownik ekipa amin biogennych, które powstają w następnych etapach przemiany aminokwasu tyrozyny. Do amin katecholowych należą: - adrenalina - noradrenalina i - dopamina. Pełnią one różne funkcje atropina.
Co znaczy Auksyny:
Słownik hormonów roślinnych, których w najwyższym stopniu rozpowszechnionym naturalnym przedstawicielem jest kwas indolilo-3-octowy (IAA); istnieje także sporo syntetycznych związków (na przykład kwas atropina.
  • Dodano:
  • Autor: