auksyny definicja
Co to jest Auksyny. Co oznacza stopniu rozpowszechnionym naturalnym przedstawicielem jest kwas.

Czy przydatne?

Definicja Auksyny

W diecie zastosowanie auksyny: Auksyny - ekipa hormonów roślinnych, których w najwyższym stopniu rozpowszechnionym naturalnym przedstawicielem jest kwas indolilo-3-octowy (IAA); istnieje także sporo syntetycznych związków (na przykład kwas dichlorofenoksyoctowy, 2,4-D) o działaniu podobnym do auksyn naturalnych; a. regulują sporo mechanizmów rozwojowych u roślin, jak przyrost wydłużeniowy komórek, podziały komórkowe, rozgałęzianie się pędów, ukorzenianie, ruchy roślin, postęp owoców

Czym jest Auksyny znaczenie w Słownik składniki A .

Co znaczy Anabolizm:
Słownik Anabolizm - Reakcje metaboliczne prowadzące do wytworzenia złożonych związków chemicznych z prostych cząsteczek auksyny.
Co znaczy Albuminy:
Słownik proste syntetyzowane w wątrobie, występujące w każdej komórce. W ustroju najwięcej albuminy jest we krwi, chłonce, mięśniach. W pokarmach w sporych ilościach jest w mleku, jajach i mięsie auksyny.
Co znaczy Acefalia:
Słownik głowy albo części głowowej u zwierząt; b. pierwotna dotyczy wielu bezkręgowców, z całkowitym brakiem głowy (na przykład gąbki), z obecnością jedynie zwojów głowowych (((na przykład nicienie) albo z auksyny.
Co znaczy Autyzm:
Słownik się od rzeczywistości zamknięcie we własnym świecie nierealnych przeżyć i doznań. Występuje w przebiegu schizofrenii, w mniejszym nasileniu u osób z nieprawidłowym postępem osobowości (fantaści auksyny.
Co znaczy Altruizm:
Słownik zachowanie zorientowane na bezinteresowne czynienie dobra innym lu­dziom, postawa wrażliwości na potrzeby innych, gotowość do ich zaspokajania. Waż­nym czynnikiem kształtowania a. u dzieci i auksyny.
  • Dodano:
  • Autor: