radioizotopowe badanie definicja
Co to jest Badanie radioizotopowe. Co oznacza oparte na zjawisku zmienionego wychwytywania.

Czy przydatne?

Definicja Badanie radioizotopowe

W diecie zastosowanie badanie radioizotopowe: Badanie radioizotopowe - badanie scyntygraficzne; badanie oparte na zjawisku zmienionego wychwytywania (wzmożonego albo osłabionego) poprzez chorobowo zmienione tkanki dożylnie podanego radio­zotopu o krótkim czasie rozpadu, wytwarzanego w reaktorach. Badania radioizotopowe dostarczają informacji o obecności, umiejscowieniu i wielkości niepoprawnych zmian w obrębie mózgu

Czym jest Badanie radioizotopowe znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bakteriofag (Fag):
Słownik Bakteriofag (fag) - Wirus zakażający bakterie badanie radioizotopowe.
Co znaczy Bliźnięta Syjamskie:
Słownik zroślaki, kolokwialna nazwa bliźniąt homozygotycznych zrośniętych z sobą wieloma częściami ciała, niekiedy mających jeden tułów i zdwojone wybrane inne części ciała, na przykład głowy; powodem badanie radioizotopowe.
Co znaczy Berkel:
Słownik Pierwiastek radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. Jest pierwiastkiem transuranowym o liczbie atomowej 97 i masie atomowej [247]. Berkel nie występuje w przyrodzie - jest otrzymywany badanie radioizotopowe.
Co znaczy Brodawczakowatość Mnoga:
Słownik mnoga - guzki pojedyncze albo mnogie, określane jako papilloma albo papillomatosis, różnej wielkości: od ziarenka pieprzu do małego grochu, o utkaniu łagodnym. Są niebolesne, niewiele spoiste, koloru badanie radioizotopowe.
Co znaczy Bańki:
Słownik opierający na przystawianiu do skóry baniek, których wnętrze, ogrzane pł­mieniem spirytusowym, zawiera rozrzedzone powietrze. Zabieg ten wykonuje się tylko na zlecenie lekarza, najczęściej w badanie radioizotopowe.
  • Dodano:
  • Autor: