scyntygraficzne badanie definicja
Co to jest Badanie scyntygraficzne. Co oznacza zmienionego wychwytywania (wzmożonego albo.

Czy przydatne?

Definicja Badanie scyntygraficzne

W diecie zastosowanie badanie scyntygraficzne: Badanie scyntygraficzne - badanie oparte na zjawisku zmienionego wychwytywania (wzmożonego albo osłabionego) poprzez chorobowo zmienione tkanki dożylnie podanego radio­zotopu o krótkim czasie rozpadu, wytwarzanego w reaktorach. Badania radioizotopowe dostarczają informacji o obecności, umiejscowieniu i wielkości niepoprawnych zmian w obrębie mózgu

Czym jest Badanie scyntygraficzne znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bliźnięta Dizygotyczne:
Słownik dizygotyczne - które powstają z dwóch jaj zapłodnionych wieloma plemnikami, wobec czego stopień ich podobieństwa genetycznego jest taki, jak w każdej innej parze rodzeństwa, mogą także być odmiennej badanie scyntygraficzne.
Co znaczy Bielmo:
Słownik zwanyendosperm) - triploidalna (3n) tkanka miękiszowa w nasionach roślin okrytonasiennych powstająca w czasie procesu podwójnego zapłodnienia po połączeniu jednego z jąder plemnikowych z dwoma badanie scyntygraficzne.
Co znaczy Błędnik Kostny:
Słownik kostna obudowa ? błędnika błoniastego, układ jam i kanałów odpowiadających ukształtowaniem elementom błoniastym; złożona jest z kanałów półkolistych, kanału spiralnego (ślimaka kostnego) i badanie scyntygraficzne.
Co znaczy Balsam:
Słownik roztwór żywic w olejkach eterycznych, nierozpuszczalny w wodzie, o aromatycznej woni, gorzkim smaku, wydzielany poprzez rośliny, w szczególności tropikalne; służący w perfumerii jako utrwalacz badanie scyntygraficzne.
Co znaczy Blok Metaboliczny:
Słownik niedobór albo brak aktywności enzymu warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku przemian, na przykład substrat (związek) A prze­chodzi pod wpływem działania enzymu w związek B, ten w badanie scyntygraficzne.
  • Dodano:
  • Autor: