bakteroidy definicja
Co to jest Bakteroidy. Co oznacza przekształcają się wolno żyjące pałeczki Rhizobium po wniknięciu.

Czy przydatne?

Definicja Bakteroidy

W diecie zastosowanie bakteroidy: Bakteroidy - formy nieregularnie rozgałęzione, w jakie przekształcają się wolno żyjące pałeczki Rhizobium po wniknięciu z gleby do korzeni roślin motylkowatych; błona bakteroidalna jest częścią komórki roślinnej, pochodną ? błony komórkowej, powstającą poprzez jej zagłębienie do wnętrza komórki w momencie uwalniania bakterii znajdujących się w nici infekcyjnej; b. w otoczkach peribakteroidalnych nazywane są symbiosomami; w skład symbiosomu może wchodzić jeden albo więcej b., co jest zależne od danego układu symbiotycznego

Czym jest Bakteroidy znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Banda:
Słownik nieformalna, zazwyczaj bardzo spójna wewnętrznie, zobowiązująca swych członków do przestrzegania określonych norm; na zewnątrz regularnie działająca niezgodnie z ogólnymi zasadami współżycia bakteroidy.
Co znaczy Blindyzmy:
Słownik zachowań charakterystyczne dla osób niewidomych, na przykład trzaskanie palcami albo kląskanie językiem w trakcie chodzenia, ułatwiające orientację w przestrzeni dzięki odbiciu fali dźwiękowej albo bakteroidy.
Co znaczy Bladość:
Słownik skóry może być symptomem niedokrwistości. Obserwuje się wtedy blade małżowiny uszne, blade wargi i błony śluzowe j. ustnej. Bladość może być także wywołana niedoborem barwnika skóry. co występuje u bakteroidy.
Co znaczy Botridia:
Słownik Botridia - 1) bruzdy przyssawkowe, umięśnione aparaty czepne niektórych tasiemców członowanych; 2) miseczkowate obszary, z których wyrastają trichobotria u skoczogonków i niektórych roztoczy bakteroidy.
Co znaczy Betalaktoglobulina:
Słownik białko mleka nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w roztworach soli. Zawiera 11 % lizyny, 15% waliny i 0,7% cysteiny. W wysokich temperaturach tworzy stabilne połączenia z kazeiną. Zapobiega bakteroidy.
  • Dodano:
  • Autor: