beztlenowce definicja
Co to jest Beztlenowce. Co oznacza beztlenowy (? oddychanie beztlenowe), zdolne do życia w.

Czy przydatne?

Definicja Beztlenowce

W diecie zastosowanie beztlenowce: Beztlenowce - anaeroby, organizmy oddychające w sposób beztlenowy (? oddychanie beztlenowe), zdolne do życia w warunkach braku tlenu; wyróżnia się b. bezwzględne (obowiązkowe), niezdolne do życia w obecności tlenu i żyjące wyłącznie w środowiskach pozbawionych tlenu, i b. względne (fakultatywne), zazwyczaj preferujące warunki beztlenowe, jednak zdolne także do życia w warunkach tlenowych; dla niektórych b. względnych obecność tlenu jest konieczna w pewnych stadiach życiowych

Czym jest Beztlenowce znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Biotop:
Słownik Biotop - nieożywione środowisko życia organizmów różnych gatunków (biocenozy beztlenowce.
Co znaczy Badanie UltradŹwiękowe:
Słownik ultradŹwiękowe - (ultrasonografia; USG); sposób badania oparta na zasadzie, iż fale dźwiękowe o określonej częstości mogą przenikać poprzez tkanki. Echo odbierane poprzez szczególny aparat, zwany beztlenowce.
Co znaczy Banda:
Słownik nieformalna, zazwyczaj bardzo spójna wewnętrznie, zobowiązująca swych członków do przestrzegania określonych norm; na zewnątrz regularnie działająca niezgodnie z ogólnymi zasadami współżycia beztlenowce.
Co znaczy Biorytm:
Słownik Biorytm - cykliczne zmiany w funkcjach organizmu uzależnione od rytmu zmian czynnika środowiskowego (na przykład światła, temperatury) albo od wewnętrznego systemu sterującego beztlenowce.
Co znaczy Borowina:
Słownik torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata roślinnego, związki żelaza, siarki, jodu, i ciała o działaniu hormonalnym. Borowina jest niedobrym beztlenowce.
  • Dodano:
  • Autor: