beztlenowce definicja
Co to jest Beztlenowce. Co oznacza beztlenowy (? oddychanie beztlenowe), zdolne do życia w.

Czy przydatne?

Definicja Beztlenowce

W diecie zastosowanie beztlenowce: Beztlenowce - anaeroby, organizmy oddychające w sposób beztlenowy (? oddychanie beztlenowe), zdolne do życia w warunkach braku tlenu; wyróżnia się b. bezwzględne (obowiązkowe), niezdolne do życia w obecności tlenu i żyjące wyłącznie w środowiskach pozbawionych tlenu, i b. względne (fakultatywne), zazwyczaj preferujące warunki beztlenowe, jednak zdolne także do życia w warunkach tlenowych; dla niektórych b. względnych obecność tlenu jest konieczna w pewnych stadiach życiowych

Czym jest Beztlenowce znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bioenergioterapia:
Słownik zasób rezerw energetycznych w organizmie, które mogą być przekazywane w celu wyrównywania ich niedoboru albo zachwianej równowagi. Bioenergoterapia jest rodzajem psychoterapii przekazywanej choremu beztlenowce.
Co znaczy Babie Lato:
Słownik lato - nici pajęcze, które w pogodne dni jesienne unoszą się w powietrzu. Na tych cienkich nitkach pająki, które je uprzędły, przenoszą się na większe odległości osiągając przy tym niekiedy znaczący beztlenowce.
Co znaczy Borowina:
Słownik torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata roślinnego, związki żelaza, siarki, jodu, i ciała o działaniu hormonalnym. Borowina jest niedobrym beztlenowce.
Co znaczy Błonnik:
Słownik polisacharyd strukturalny (? wielocukry) zbudowany z powtarzających się jednostek glukozy połączonych ? wiązaniami ß-1,4-glikozydowymi, kluczowy składnik ścian komórkowych roślin; cząsteczki c beztlenowce.
Co znaczy Bradykardia:
Słownik zwolnienie czynności serca poniżej 80-70 skurczów na min u noworodków i poniżej 60 skurczów na min u dzieci w wieku szkolnym Może świadczyć o uszkodzeniu mięśnia sercowego, a nawet o bloku beztlenowce.
  • Dodano:
  • Autor: