blizna definicja
Co to jest Blizna. Co oznacza ubytku w tkance zbitą i słabo unaczynioną tkanką łączną. Definicja.

Czy przydatne?

Definicja Blizna

W diecie zastosowanie blizna: Blizna - ostateczny rezultat gojenia się rany; wypełnienie ubytku w tkance zbitą i słabo unaczynioną tkanką łączną

Czym jest Blizna znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Balsam:
Słownik roztwór żywic w olejkach eterycznych, nierozpuszczalny w wodzie, o aromatycznej woni, gorzkim smaku, wydzielany poprzez rośliny, w szczególności tropikalne; służący w perfumerii jako utrwalacz blizna.
Co znaczy Bąblowica:
Słownik być spowodowana poprzez Echinococcus granulosus i Echinococcus multilocularis. Mogą je przenosić psy, lisy, owce, świnie. Zakażenie dzieje się drogą kropelkową i poprzez przewód pokarmowy. Następnie blizna.
Co znaczy Bliźnięta Syjamskie:
Słownik zroślaki, kolokwialna nazwa bliźniąt homozygotycznych zrośniętych z sobą wieloma częściami ciała, niekiedy mających jeden tułów i zdwojone wybrane inne części ciała, na przykład głowy; powodem blizna.
Co znaczy Barwniki:
Słownik barwniki, stałe substancje barwne, nieorganiczne albo organiczne (? chromogen), w znaczeniu biologicznym naturalnie występujące w organizmach żywych (? chromatofory), odpowiedzialne za ich blizna.
Co znaczy Brodawczaki Krtani:
Słownik zaliczane są do pseudonowotworów, aktualnie dominuje pogląd, iż powodem ich powstawania jest wirus. Należą do w miarę regularnie spotykanych guzów u dzieci. Występują w różnym wieku, częściej blizna.
  • Dodano:
  • Autor: