syjamskie bliźnięta definicja
Co to jest Bliźnięta syjamskie. Co oznacza homozygotycznych zrośniętych z sobą wieloma częściami.

Czy przydatne?

Definicja Bliźnięta syjamskie

W diecie zastosowanie bliźnięta syjamskie: Bliźnięta syjamskie - zroślaki, kolokwialna nazwa bliźniąt homozygotycznych zrośniętych z sobą wieloma częściami ciała, niekiedy mających jeden tułów i zdwojone wybrane inne części ciała, na przykład głowy; powodem powstawania b. s. jest opóźniony i poprzez to niezupełny podział embrioblastu; nazwa pochodzi od braci urodzonych w 1811 roku w Syjamie, zrośniętych w rejonie barków, którzy przeżyli nierozdzieleni 63 lata

Czym jest Bliźnięta syjamskie znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Błona Plazmatyczna:
Słownik Podstawowa jednostka strukturalna wszystkich błon występujących w komórce. Złożona jest z dwuwarstwy cząsteczek fosfolipidów i z cząsteczek białka, które są na stałe wbudowane między fosfolipidy bliźnięta syjamskie.
Co znaczy Babie Lato:
Słownik lato - nici pajęcze, które w pogodne dni jesienne unoszą się w powietrzu. Na tych cienkich nitkach pająki, które je uprzędły, przenoszą się na większe odległości osiągając przy tym niekiedy znaczący bliźnięta syjamskie.
Co znaczy Bliźnięta:
Słownik osobniki rozwijające się wskutek tej samej ciąży, z jednej albo dwóch komórek jajowych; termin służący zazwyczaj w odniesieniu do gatunków ssaków, u których regułą są ciąże pojedyncze, na przykład u bliźnięta syjamskie.
Co znaczy Bakteria:
Słownik jednokomórkowy drobnoustrój znajdujący się w systematyce na pograniczu świata roślinnego i zwierzęcego. Złożona jest z 3 zasadniczych przedmiotów, błony komórkowej, cytoplazmy i substancji bliźnięta syjamskie.
Co znaczy Botridia:
Słownik Botridia - 1) bruzdy przyssawkowe, umięśnione aparaty czepne niektórych tasiemców członowanych; 2) miseczkowate obszary, z których wyrastają trichobotria u skoczogonków i niektórych roztoczy bliźnięta syjamskie.
  • Dodano:
  • Autor: