błonica definicja
Co to jest Błonica. Co oznacza Corynaebacterium diphtheriae, regularnie o bardzo ciężkim przebiegu.

Czy przydatne?

Definicja Błonica

W diecie zastosowanie błonica: Błonica - dyfteryt, dolegliwość zakaźna wywoływana poprzez Corynaebacterium diphtheriae, regularnie o bardzo ciężkim przebiegu, mogąca kończyć się śmiercią; po 3 do 5-dniowym okresie wylęgania pojawiają się skórzastowłóknikowe naloty na błonach śluzowych migdałków, nosa i gardła, a również podniebienia miękkiego i języczka podniebiennego; chorobie towarzyszą symptomy ogólnego zatrucia toksyną błoniczą (bladość, obrzęki, wymioty i powikłania powiązane z sercem i obwodowym układem nerwowym); w najcięższych sytuacjach następuje zapaść krążeniowa, porażenie i śmierć

Czym jest Błonica znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bakteriofag (Fag):
Słownik Bakteriofag (fag) - Wirus zakażający bakterie błonica co to jest.
Co znaczy Bakteroidy:
Słownik nieregularnie rozgałęzione, w jakie przekształcają się wolno żyjące pałeczki Rhizobium po wniknięciu z gleby do korzeni roślin motylkowatych; błona bakteroidalna jest częścią komórki roślinnej błonica definicja.
Co znaczy Biofizyka:
Słownik Biofizyka - edukacja, która tłumaczy fizyczne i fizykochemiczne podstawy mechanizmów zachodzących w żywych organizmach błonica co znaczy.
Co znaczy Bronchoskopia:
Słownik sposób badania tchawicy i oskrzeli dzięki bronchoskopu (rurka wyposażona w źródło światła i w uktad optyczny). Bronchoskop wprowadza się poprzez usta i krtań. Pozwala nie tylko na oglądanie błonica słownik.
Co znaczy Bliźnięta Monozygotyczne:
Słownik monozygotyczne - bliźnięta jednojajowe, bliźnięta monozygotyczne, które powstają z jednej zapłodnionej komórki jajowej, jeżeli zygota podzieli się na dwa zarodki w trakcie pierwszych dwóch tygodni błonica znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: