błonnik definicja
Co to jest Błonnik. Co oznacza zbudowany z powtarzających się jednostek glukozy połączonych.

Czy przydatne?

Definicja Błonnik

W diecie zastosowanie błonnik: Błonnik - włóknisty polisacharyd strukturalny (? wielocukry) zbudowany z powtarzających się jednostek glukozy połączonych ? wiązaniami ß-1,4-glikozydowymi, kluczowy składnik ścian komórkowych roślin; cząsteczki c. połączone ? wiązaniami wodorowymi tworzą pęczki włókien, które są natomiast usieciowane poprzez inne polisacharydy; c. jest jednym z najobficiej występujących związków organicznych w całej biosferze

Czym jest Błonnik znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bronchoskop:
Słownik wyposażona w źródło światła i w uktad optyczny. Bronchoskop wprowadza się poprzez usta i krtań. Pozwala nie tylko na oglądanie wewnętrznej powierzchni tchawicy i oskrzeli, ale również na usunięcie błonnik.
Co znaczy Bąblowica:
Słownik być spowodowana poprzez Echinococcus granulosus i Echinococcus multilocularis. Mogą je przenosić psy, lisy, owce, świnie. Zakażenie dzieje się drogą kropelkową i poprzez przewód pokarmowy. Następnie błonnik.
Co znaczy Bruceloza:
Słownik dolegliwość Banga); (dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra błonnik.
Co znaczy Blok Metaboliczny:
Słownik niedobór albo brak aktywności enzymu warunkującego przemianę danego związku na danym odcinku przemian, na przykład substrat (związek) A prze­chodzi pod wpływem działania enzymu w związek B, ten w błonnik.
Co znaczy Bezład:
Słownik się upośledzeniem chodu, który staje się niepewny z szerokim rozstawieniem nóg na boki. Ruchy zostają pozbawione właściwej miary. Przy próbie trafienia palcem do nosa ręka nie trafia do celu. Pojawia błonnik.
  • Dodano:
  • Autor: