borowina definicja
Co to jest Borowina. Co oznacza fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata.

Czy przydatne?

Definicja Borowina

W diecie zastosowanie borowina: Borowina - Rodzaj torfu o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Występują w niej różne pozostałości świata roślinnego, związki żelaza, siarki, jodu, i ciała o działaniu hormonalnym. Borowina jest niedobrym przewodnikiem ciepła i oddaje swe ciepło bez pośpiechu. Tolerancja skóry na temperaturę gęstej papki jest wysoka i wynosi 45-55° C. Borowina służąca do zabiegów leczniczych musi być odpowiednio przygotowana. Miesza się ją w szczególnych kadziach z gorącą (zwykłą albo mineralną) wodą, aby dostać papkę, której stopień gęstości i temperatura są zależne od wskazań lekarza. Tak otrzymaną borowinę używa się do kąpieli, zawijań i okładów. Dzieciom najczęściej wykonuje się okłady borowinowe, gdyż ogólne zabiegi stanowią dla chorego dziecka zbyt spore obciążenie. System działania leczniczego borowiny bazuje na oddziaływaniu cieplnym, mechanicznym, powstałym wskutek ucisku masy borowinowej na skórę i na wpływie zawartych w niej związków chemicznych i ciał o działaniu hormonów. Wskazaniem do leczenia okładami borowinowymi u dzieci są raczej: przewlekłe i podostre stany zapalne narządów ruchu, nerwów obwodowych i blizny po urazach

Czym jest Borowina znaczenie w Słownik składniki B .

Co znaczy Bruceloza:
Słownik dolegliwość Banga); (dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra borowina.
Co znaczy Bielmo:
Słownik zwanyendosperm) - triploidalna (3n) tkanka miękiszowa w nasionach roślin okrytonasiennych powstająca w czasie procesu podwójnego zapłodnienia po połączeniu jednego z jąder plemnikowych z dwoma borowina.
Co znaczy Badania Przesiewowe Noworodków:
Słownik noworodków - narodowy program badań noworodków w celu wczesnego wykrycia wrodzonych zaburzeń metabolicznych, przyczym muszą być spełnione następujące kryteria określone poprzez Światową Organizację borowina.
Co znaczy Balsam:
Słownik roztwór żywic w olejkach eterycznych, nierozpuszczalny w wodzie, o aromatycznej woni, gorzkim smaku, wydzielany poprzez rośliny, w szczególności tropikalne; służący w perfumerii jako utrwalacz borowina.
Co znaczy Barwniki:
Słownik barwniki, stałe substancje barwne, nieorganiczne albo organiczne (? chromogen), w znaczeniu biologicznym naturalnie występujące w organizmach żywych (? chromatofory), odpowiedzialne za ich borowina.
  • Dodano:
  • Autor: