cerebrozydy definicja
Co to jest Cerebrozydy. Co oznacza alkoholu sfingozyny,alaktozy albo glukozy. Wchodzą w skład mózgu.

Czy przydatne?

Definicja Cerebrozydy

W diecie zastosowanie cerebrozydy: Cerebrozydy - tłuszczowce złożone z kwasu tłuszczowego, alkoholu sfingozyny,alaktozy albo glukozy. Wchodzą w skład mózgu i włókien nerwowych i wielu innych tkanek. Nagromadzanie (spichrzanie) celebrozydy w tkankach wynikające z zaburzeń ich metabolizmu występuje w niektórych lipidozach, na przykład w chorobie Gauchera albo w leukodystrofii mięśniowej

Czym jest Cerebrozydy znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Choroba Popromienna:
Słownik popromienna - najłagodniejsza postać zespołu popromiennego; występuje kilka godz. po albo bezpośrednio po jednorazowym napromieniowaniu całego ciała promieniowaniem jonizującym, dawką około 0,5 Gy cerebrozydy.
Co znaczy Chloroplasty:
Słownik organizmy komórkowe charakterystyczne dla roślin i niektórych protistów. Należą one do plastydów zawierający zielony barwnik chlorofil i są strukturą, gdzie zachodzi mechanizm fotosyntezy. W jego cerebrozydy.
Co znaczy Czaszka:
Słownik osłona dla mózgu i narządów zmysłów. W momencie rozwoju wy­odrębnia się stadium błoniaste, chrzestne i kostne. Czaszka dziei się na część mózgową i część trzewną. Powstające kości pokrywy czaszki są cerebrozydy.
Co znaczy Cefalosporyny:
Słownik Cefalosporyny - antybiotyki bakteriobójcze o budowie plaktamowej, pochodne kwasu 7-aminocefalosporynowego. System działania taki jak penicylin cerebrozydy.
Co znaczy Cunnilingus:
Słownik Cunnilingus - całowanie żeńskich narządów płciowych cerebrozydy.
  • Dodano:
  • Autor: