chemioterapia definicja
Co to jest Chemioterapia. Co oznacza niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych dzięki.

Czy przydatne?

Definicja Chemioterapia

W diecie zastosowanie chemioterapia: Chemioterapia - pokonywanie chorób infekcyjnych poprzez niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych dzięki wprowadzanych do organizmu leków przeciwbakteryjnych i dolegliwości nowotworowej poprzez niszczenie komórek nowotworowych środkami chemicznymi. Opierając się na budowie chemicznej i mechanizmie działania cytostatyki można podzielić na następujące ekipy: a) leki alkilujące (na przykład cyklofosfamid, ifosfamid, chlormetyna, karmustyna, cisplatyna i in.), b) antymetabolity (((na przykład metotreksat, fluorouracyl, merkaptopuryna i in.), c) antybiotyki przeciwnowotworowe (((((na przykład daktynomycyna, bleomycyna), d) leki hamujące mitozę komórki (((((((na przykład winkrystyna, winblastyna, etopozyd i in.), e) cytostatyki o złożo­nym mechanizmie działania (((((((((na przykład prokarba-zyna i in.)

Czym jest Chemioterapia znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Chinina:
Słownik Chinina - alkaloid występujący w korze drzewa chinowego Cinchona succirubra, o gorzkim smaku, służąca jako lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwmalaryczny chemioterapia co znaczy.
Co znaczy Cholangiografia:
Słownik badanie radiologicze dróg żółciowych po uprzednim podaniu odpowiedniego środka cieniującego do układu naczyniowego. Badanie to wykonuje się w wielu chorobach dróg żółciowych między innymi w wadach chemioterapia krzyżówka.
Co znaczy Ćwiczenia Relaksacyjne:
Słownik relaksacyjne - rodzaj ćwiczeń szczególnych mających na celu osiągnięcie pomniejszenia napięcia psychofizycznego (nerwowego i mięśniowego). Wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń jest wskazane dla chemioterapia co to jest.
Co znaczy Choroba Banga:
Słownik dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra, błony śluzowe, spojówki chemioterapia słownik.
Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik enzym proteolityczny występujący w soku trzustkowym. Działa na białka pokarmowe rozkładając je na polipeptydy i dwupeptydy. Produkowana jest w formie nieczynnego proenzymu, który jest aktywowany chemioterapia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: