chimera definicja
Co to jest Chimera. Co oznacza ch. roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych, ale.

Czy przydatne?

Definicja Chimera

W diecie zastosowanie chimera: Chimera - osobnik zbudowany z genetycznie różnych komórek; ch. roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych, ale z mieszaniny genetycznie różnych plastydów; chimera heterologiczna utworzona jest z komórek albo tkanek różnych gatunków (na przykład wskutek szczepienia roślin); ch. zwierzęca powstaje wskutek połączenia się na inicjalnych etapach embriogenezy w jednego osobnika odrębnych genetycznie zarodków albo wskutek wprowadzenia do zarodka totipotencjalnych komórek macierzystych innego osobnika, czasami obcego gatunku

Czym jest Chimera znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Czepiec Hipokratesa:
Słownik Czepiec hipokratesa - opatrunek na owłosioną część głowy, wykonany z opaski dwugłowej chimera.
Co znaczy Ciśnienie Osmotyczne:
Słownik osmotyczne - powstające między płynami o różnym stężeniu rozpuszczonych w nich substancji oddzielonych od siebie błoną półprzepuszczalną, to oznacza przepuszczalną dla wody, lecz nie przepuszczalną chimera.
Co znaczy Choroba Kesonowa:
Słownik kesonowa - dolegliwość dekompresyjna; jest konsekwencją oddychania w warunkach podwyższonego ciśnienia powietrza i powodowana jest zbyt szybkim przejściem do normalnego ciśnienia atmosferycznego chimera.
Co znaczy Choroba Banga:
Słownik dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra, błony śluzowe, spojówki chimera.
Co znaczy Ćwiczenia Ogólnokondycyjne:
Słownik ogólnokondycyjne - mają na celu poprawę ogólnej sprawności osób zdrowych, a u niepełnosprawnych zwięk­szenie aktywności nie objętych procesem chorobowym części ciała. Ten rodzaj ć. jest najczęściej chimera.
  • Dodano:
  • Autor: