chloramfenikol definicja
Co to jest Chloramfenikol. Co oznacza działania przeciwbakteryjnego (tlenowe i beztlenowe bakterie.

Czy przydatne?

Definicja Chloramfenikol

W diecie zastosowanie chloramfenikol: Chloramfenikol - syntetyczny antybiotyk o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego (tlenowe i beztlenowe bakterie Gram( + ) i Gram(?), riketsje, chlamydie, mykoplazmy. System jego działania bazuje na hamowaniu syntezy białka w cytoplazmie komórki bakteryjnej

Czym jest Chloramfenikol znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Cewa Nerwowa:
Słownik Cewa nerwowa - tkanka zarodkowa, z której następnie rozwija się rdzeń kręgowy i mózg chloramfenikol.
Co znaczy Chimera:
Słownik zbudowany z genetycznie różnych komórek; ch. roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych, ale z mieszaniny genetycznie różnych plastydów; chimera heterologiczna utworzona jest z chloramfenikol.
Co znaczy Cefalosporyny:
Słownik Cefalosporyny - antybiotyki bakteriobójcze o budowie plaktamowej, pochodne kwasu 7-aminocefalosporynowego. System działania taki jak penicylin chloramfenikol.
Co znaczy Cynk:
Słownik mineralny zaliczany do mikroelementów. Występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Noworodki karmione piersią mają zapewnione konieczne dzienne zapotrzebowanie na cynk (5 mg). U młodzieży dzienne chloramfenikol.
Co znaczy Chlamydioza:
Słownik Chlamydioza - jedna z chorób przenoszonych drogą płciową, która może dawać powikłania - niepłodność u kobiet i stany zapalne stawów i spojówek u mężczyzn chloramfenikol.
  • Dodano:
  • Autor: