chlorofil definicja
Co to jest Chlorofil. Co oznacza organizmów zdolnych do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. U.

Czy przydatne?

Definicja Chlorofil

W diecie zastosowanie chlorofil: Chlorofil - jest zielonym barwnikiem występującym u organizmów zdolnych do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. U roślin główny jest chlorofil a i chlorofil b (uzupełniają się one w absorbowaniu kwantów świetlnych). Pierwszy z nich jest niebieskozielony, drugi żółtozielony, oprócz tego różnią się nieco budową chemiczną. Przewarzająca część cząstek chlorofilu tworzy kompleksy barwnikowo-lipidowo-białkowe, które pełnią rolę anten energetycznych

Czym jest Chlorofil znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Cewnikowanie:
Słownik Cewnikowanie - wprowadzenie cienkiego, jałowego cewnika poprzez cewkę moczową do pęcherza i uzyskanie wypływu moczu chlorofil.
Co znaczy Chłodzenie Mózgu:
Słownik definicja powiązane z termoregulacją u zwierząt endotermicznych (endotermia); mechanizm oddawania ciepła z wyjątkowo wrażliwej na zmiany temperatury tkanki nerwowej mózgu poprzez odpowiednio chlorofil.
Co znaczy Choroba Banga:
Słownik dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra, błony śluzowe, spojówki chlorofil.
Co znaczy Choroba Popromienna:
Słownik popromienna - najłagodniejsza postać zespołu popromiennego; występuje kilka godz. po albo bezpośrednio po jednorazowym napromieniowaniu całego ciała promieniowaniem jonizującym, dawką około 0,5 Gy chlorofil.
Co znaczy Chimera:
Słownik zbudowany z genetycznie różnych komórek; ch. roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych, ale z mieszaniny genetycznie różnych plastydów; chimera heterologiczna utworzona jest z chlorofil.
  • Dodano:
  • Autor: