scheuermanna choroba definicja
Co to jest Choroba scheuermanna. Co oznacza martwica trzonów kręgowych. Dotyczy młodzieży w wieku.

Czy przydatne?

Definicja Choroba scheuermanna

W diecie zastosowanie choroba scheuermanna: Dolegliwość scheuermanna - młodzieńcza kifoza, jałowa martwica trzonów kręgowych. Dotyczy młodzieży w wieku 12-17 lat, częściej chłopców. Zmiany chorobowe przeważnie się umiejscawiają w dolnym odcinku piersiowym i górnym lędźwiowym. Najczęściej współistnieją ze skrzywieniem bocznym kręgosłupa. Ulegająca martwicy tkanka kostna trzonów kręgowych staje się niewiele odporna na działanie czynników mechanicznych (przeciążenia), dochodzi do jej rozpadu i zagłębiania się krążków międzykręgowych w gąbczastą tkankę kostną. Tworzą się charakterystyczne dla tej dolegliwości tak zwany guzki Schmorla

Czym jest Choroba scheuermanna znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Chemioterapia:
Słownik pokonywanie chorób infekcyjnych poprzez niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych dzięki wprowadzanych do organizmu leków przeciwbakteryjnych i dolegliwości nowotworowej poprzez niszczenie komórek choroba scheuermanna.
Co znaczy Cechy Płciowe Pierwotne:
Słownik Cechy płciowe pierwotne - zespół narządów płciowych rozwijających się u osobnika o określonej płci genetycznej, różnych u przedstawicieli płci męskiej i żeńskiej choroba scheuermanna.
Co znaczy Cewa Nerwowa:
Słownik Cewa nerwowa - tkanka zarodkowa, z której następnie rozwija się rdzeń kręgowy i mózg choroba scheuermanna.
Co znaczy Ciało Obce:
Słownik element albo inna struktura materialna, która dostaje się do jam ciała, tkanek albo przewodów wskutek urazu, operacji albo innych systemów. Może być powodem wielu zaburzeń, stanów zapalnych, które choroba scheuermanna.
Co znaczy Ciśnienie Osmotyczne:
Słownik osmotyczne - powstające między płynami o różnym stężeniu rozpuszczonych w nich substancji oddzielonych od siebie błoną półprzepuszczalną, to oznacza przepuszczalną dla wody, lecz nie przepuszczalną choroba scheuermanna.
  • Dodano:
  • Autor: