scheuermanna choroba definicja
Co to jest Choroba scheuermanna. Co oznacza martwica trzonów kręgowych. Dotyczy młodzieży w wieku.

Czy przydatne?

Definicja Choroba scheuermanna

W diecie zastosowanie choroba scheuermanna: Dolegliwość scheuermanna - młodzieńcza kifoza, jałowa martwica trzonów kręgowych. Dotyczy młodzieży w wieku 12-17 lat, częściej chłopców. Zmiany chorobowe przeważnie się umiejscawiają w dolnym odcinku piersiowym i górnym lędźwiowym. Najczęściej współistnieją ze skrzywieniem bocznym kręgosłupa. Ulegająca martwicy tkanka kostna trzonów kręgowych staje się niewiele odporna na działanie czynników mechanicznych (przeciążenia), dochodzi do jej rozpadu i zagłębiania się krążków międzykręgowych w gąbczastą tkankę kostną. Tworzą się charakterystyczne dla tej dolegliwości tak zwany guzki Schmorla

Czym jest Choroba scheuermanna znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Cytogenetyka:
Słownik integralna część genetyki medycznej, zajmuje się nieprawidłowościami chromosomalnymi (aberracje chromosomalne), ich wykrywaniem i identyfikacją dla celów diagnostyki klinicznej. Diagnostyka choroba scheuermanna co znaczy.
Co znaczy Cewa Nerwowa:
Słownik Cewa nerwowa - tkanka zarodkowa, z której następnie rozwija się rdzeń kręgowy i mózg choroba scheuermanna krzyżówka.
Co znaczy Celiakia:
Słownik dolegliwość przewodu pokarmowego o podłożu immunologicznym występująca raczej u niemowląt i małych dzieci; wywołana genetycznym defektem przemiany białek, z wtórnym zaburzeniem wchłaniania tłuszczów choroba scheuermanna co to jest.
Co znaczy Choroby Inwazyjne:
Słownik inwazyjne - parazytozy, dolegliwości spowodowane poprzez pasożyty zwierzęce; ich nazwy tworzone są od nazw rodzajowych pasożytów, na przykład fascjoloza, dolegliwość motylicza wywołana poprzez choroba scheuermanna słownik.
Co znaczy Ciało Obce:
Słownik element albo inna struktura materialna, która dostaje się do jam ciała, tkanek albo przewodów wskutek urazu, operacji albo innych systemów. Może być powodem wielu zaburzeń, stanów zapalnych, które choroba scheuermanna czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: