chrom definicja
Co to jest Chrom. Co oznacza w wyjątkowo małych ilościach, lecz jego niedobory wywołują zahamowanie.

Czy przydatne?

Definicja Chrom

W diecie zastosowanie chrom: Chrom - mikroelement rozpowszechniony w tkankach. Występuje w wyjątkowo małych ilościach, lecz jego niedobory wywołują zahamowanie wzrostu. Zapewnia poprawne działanie insuliny wchodząc w skład tak zwany czynnika tolerancji glukozy, który umożliwia wiązanie insuliny do jej receptorów komórkowych. Przy braku chromu obserwuje się obniżenie wrażliwości na insulinę i zaburzony metabolizm glukozy

Czym jest Chrom znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Ćwiczenia Korekcyjne:
Słownik korekcyjne - gimnastyka o charakterze leczniczym, mająca usunąć powstałe wady (wady postawy, zgryzu, wymowy). Ćwiczenia korekcyjne wad postawy mają bezpośredni wpływ na poprawę postawy poprzez chrom.
Co znaczy Czynniki Psychogenne:
Słownik psychogenne - (urazy psychiczne; stresy psychiczne); czynniki uważane za przyczynę nerwicy albo reakcji nerwicowych u dzieci. Może to być działający jednokrotnie mocny uraz psychiczny, na przykład chrom.
Co znaczy Choroba Perthesa:
Słownik perthesa - (martwica jałowa kości udowej); dolegliwość obserwowana w wieku 4 do 10 lat, częściej u chłopców. Pierwsze symptomy to ból w obrębie biodra albo kolana, utykanie z oszczędzaniem kończyny chrom.
Co znaczy Chlamydia:
Słownik Chlamydia - drobnoustrój wywołujący chlamydiozę chrom.
Co znaczy Czaszka:
Słownik osłona dla mózgu i narządów zmysłów. W momencie rozwoju wy­odrębnia się stadium błoniaste, chrzestne i kostne. Czaszka dziei się na część mózgową i część trzewną. Powstające kości pokrywy czaszki są chrom.
  • Dodano:
  • Autor: