krwi tętnicze ciśnienie definicja
Co to jest Ciśnienie tętnicze krwi. Co oznacza krwionośnych. Różnica między startowym i końcowym.

Czy przydatne?

Definicja Ciśnienie tętnicze krwi

W diecie zastosowanie ciśnienie tętnicze krwi: Ciśnienie tętnicze krwi - parcie krwi na ściany naczyń krwionośnych. Różnica między startowym i końcowym punktem zamkniętego układu krwionośnego jest siłą utrzymującą krew w stałym ruchu. Najwyższe ciśnienie stwierdza się w sporych tętnicach, w pobliżu serca, bo ono jest motorem tłoczącym krew. Znacząco niższe ciśnienie jest w naczyniach włosowatych (kapilarach) i jeszcze niższe w układzie żylnym

Czym jest Ciśnienie tętnicze krwi znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Częstoskurcz:
Słownik tachykardia); przyspieszenie czynności serca ponad wartości przyjętych za poprawne dla wieku. Powody: u dzieci zdrowych przyspieszenie tętna może wystąpić po wysiłku, bólu, przestra­hu, zdenerwowaniu ciśnienie tętnicze krwi.
Co znaczy Choroba Banga:
Słownik dolegliwość odzwierzęca o przebiegu ostrym, podostrym i przewlekłym.Źródło zakażenia ? chore zwierzęta domowe (bydło, owce, kozy, świnie). Droga zakażenia ? uszkodzona skóra, błony śluzowe, spojówki ciśnienie tętnicze krwi.
Co znaczy Czynniki Psychogenne:
Słownik psychogenne - (urazy psychiczne; stresy psychiczne); czynniki uważane za przyczynę nerwicy albo reakcji nerwicowych u dzieci. Może to być działający jednokrotnie mocny uraz psychiczny, na przykład ciśnienie tętnicze krwi.
Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik enzym proteolityczny występujący w soku trzustkowym. Działa na białka pokarmowe rozkładając je na polipeptydy i dwupeptydy. Produkowana jest w formie nieczynnego proenzymu, który jest aktywowany ciśnienie tętnicze krwi.
Co znaczy Ciało Obce:
Słownik element albo inna struktura materialna, która dostaje się do jam ciała, tkanek albo przewodów wskutek urazu, operacji albo innych systemów. Może być powodem wielu zaburzeń, stanów zapalnych, które ciśnienie tętnicze krwi.
  • Dodano:
  • Autor: