miesięczny cykl definicja
Co to jest Cykl miesięczny. Co oznacza zażywania hormonalnych środków antykoncepcyjnych u zdrowej.

Czy przydatne?

Definicja Cykl miesięczny

W diecie zastosowanie cykl miesięczny: Cykl miesięczny - Poza okresami ciąży, karmienia piersią i zażywania hormonalnych środków antykoncepcyjnych u zdrowej kobiety w wieku rozrodczym fizjologicznie menstruacja powtarza się często co około 28 dni i trwa około 4 dni, lecz 3-dniowe i do 8 dni również mogą występować. Pierwsza miesiączka (menarche) wyznacza start okresu dojrzałości (występuje około 13 roku życia), a ostatnia wyznacza menopauzę, która stanowi linię graniczną pomiędzy dojrzałością płciową a starością kobiety, ma miejsce około 45 roku życia. Mianem eumenorrhoea ustala się fizjologiczne krwawienie, którego objętość zawiera się w granicach 60-80 ml. Poprawnie krew menstruacyjna nie krzepnie, z racji na lokalny przyrost aktywności plazminy, która działa fibrynolitycznie. W drugiej fazie cyklu miesięcznego, pod wpływem działania progesteronu, w głąb endometrium wrastają tak zwany tętnice spiralne. W chwili zaprzestania wytwarzania progesteronu poprzez ciałko żółte dochodzi do ich skurczu, co skutkuje niedokrwienie i złuszczenie się nabłonka. Spadek stężenia progesteronu jest sygnałem oznaczającym brak zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy. W ciąży, pod wpływem gonadotropiny kosmówkowej, dochodzi do przekształcenia się ciałka żółtego w ciałko żółte ciążowe, które jest warunkiem utrzymania i rozwoju płodu w pierwszych 4 miesiącach. źródło:http://www.wikipedia.org

Czym jest Cykl miesięczny znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Choroby Inwazyjne:
Słownik inwazyjne - parazytozy, dolegliwości spowodowane poprzez pasożyty zwierzęce; ich nazwy tworzone są od nazw rodzajowych pasożytów, na przykład fascjoloza, dolegliwość motylicza wywołana poprzez cykl miesięczny.
Co znaczy Chityna:
Słownik polisacharyd strukturalny (wielocukry) bezkręgowców, raczej stawonogów, również grzybów i niektórych mchów, polimer N-acetyloglukozaminy o długim, nie rozgałęzionym łańcuchu; wchodzi wraz z białkami cykl miesięczny.
Co znaczy Cytologia:
Słownik Cytologia - edukacja o budowie i czynnościach życiowych komórek różnych organizmów cykl miesięczny.
Co znaczy Ćwiczenia Równowaźne:
Słownik równowaźne - specyficzny rodzaj ć. ruchowych, mających na celu dostarczanie odpowiednich bodźców zmys­łowi równowagi ? układowi przedsionko­wemu ? znajdującemu się w -? uchu we­wnętrznym. Wspólnie z cykl miesięczny.
Co znaczy Choroby Społeczne:
Słownik socjalne - ekipa chorób, najczęściej o charakterze przewlekłym, występujących z sporą częstością i powodujących znaczące utraty socjalne w wyniku przedwczesnych zgonów, inwalidztwa, absencji cykl miesięczny.
  • Dodano:
  • Autor: