cynk definicja
Co to jest Cynk. Co oznacza Występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Noworodki karmione.

Czy przydatne?

Definicja Cynk

W diecie zastosowanie cynk: Cynk - składnik mineralny zaliczany do mikroelementów. Występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Noworodki karmione piersią mają zapewnione konieczne dzienne zapotrzebowanie na cynk (5 mg). U młodzieży dzienne zapotrzebowanie wynosi ok. 13 mg, a u dorosłych ok. 15 mg. Przewarzająca część cynku w organizmie występuje w formie związanej z białkiem transportującym. Nagromadza się w skórze, kościach, wątrobie, nerkach, trzustce i w śledzionie, a również znajduje się w krwinkach białych. Cynk jest konieczny do prawidłowego wzrostu i reprodukcji. Ułatwia gojenie się ran i regenerację tkanek. Wchodzi w skład wielu enzymów i w tej postaci klasyfikuje sporo przemian, na przykład bierze udział w procesie widzenia, utrzymuje poprawne stężenie witaminy A w osoczu, wchodzi w skład insuliny

Czym jest Cynk znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Członek:
Słownik Członek - (odmiennie prącie, penis), zewnętrzny męski organ płciowy składający się z trzonu i żołędzi cynk.
Co znaczy Cefalosporyny:
Słownik Cefalosporyny - antybiotyki bakteriobójcze o budowie plaktamowej, pochodne kwasu 7-aminocefalosporynowego. System działania taki jak penicylin cynk.
Co znaczy Czepiec Hipokratesa:
Słownik Czepiec hipokratesa - opatrunek na owłosioną część głowy, wykonany z opaski dwugłowej cynk.
Co znaczy Cystografia:
Słownik radiologiczne badanie pęcherza moczowego po podaniu odpowiedniego środka cieniującego. Wskazania do wykonania ystografii: guzy pęcherza albo jego okolicy, przerosty ściany pęcherza, wady rozwojowe cynk.
Co znaczy Cytologia:
Słownik Cytologia - edukacja o budowie i czynnościach życiowych komórek różnych organizmów cynk.
  • Dodano:
  • Autor: