daltonizm definicja
Co to jest Daltonizm. Co oznacza widzenia barw, występująca w następstwie urazów albo jako.

Czy przydatne?

Definicja Daltonizm

W diecie zastosowanie daltonizm: Daltonizm - wada wzroku polegająca na braku umiejętności widzenia barw, występująca w następstwie urazów albo jako dolegliwość o podłożu genetycznym, związana z allelami recesywnymi dziedziczonymi w sposób sprzężony z płcią (z chromosomem X); znanych jest kilka odmian d., od całkowitej niezdolności do rozróżniania barw do różnego stopnia zaburzeń rozpoznawania ustalonych kolorów, raczej czerwonego i zielonego

Czym jest Daltonizm znaczenie w Słownik składniki D .

Co znaczy Dur Osutkowy:
Słownik tyfus plamisty, ostra dolegliwość zakaźna przenoszona poprzez wszy; klasyczna postać zwana jest tyfusem głodowym, okopowym; występuje niekiedy epidemicznie, wywoływany jest poprzez riketsje daltonizm.
Co znaczy Depilacja:
Słownik Depilacja - zabieg usunięcia owłosienia, zazwyczaj w celach leczniczych albo kosmetycznych daltonizm.
Co znaczy Dym Papierosowy:
Słownik Dym tytoniowy jest definicją szerszym, niż dym papierosowy, bo obejmuje także dym z cygar, cygaretek, fajki. Jednak terminy te regularnie stosuje się zamiennie. Dym tytoniowy i papierosowy, podobnie daltonizm.
Co znaczy Dopełniacz:
Słownik komplement); rodzaj ciała odpornościowego, które w procesie łączenia antygenu z przeciwciałem o typie dwuchwytnika przyłącza się do tego zespołu. Jest czynnikiem niezbędnym w rozpuszczaniu antygenu daltonizm.
Co znaczy Dysfagia:
Słownik ustalenie oznaczające truaności albo niemożność połykania (przechodzenia pokarmów albo płynów z j. ustnej i gardło i przełyk do żołądka). Może być wywołana wieloma powodami, zarówno o charakterze daltonizm.
  • Dodano:
  • Autor: