zewnatrzustrojowa dializa definicja
Co to jest Dializa zewnatrzustrojowa. Co oznacza celu wyrównania składu płynów ustrojowych, tzn.

Czy przydatne?

Definicja Dializa zewnatrzustrojowa

W diecie zastosowanie dializa zewnatrzustrojowa: Dializa zewnatrzustrojowa - zabieg leczniczy realizowany w celu wyrównania składu płynów ustrojowych, tzn. uwolnienia organizmu od związków trujących i uzupełnienia brakujących. Stosuje się do tego zabiegu tak zwany sztuczną nerkę, działającą na zasadzie dyfuzji selektywnej

Czym jest Dializa zewnatrzustrojowa znaczenie w Słownik składniki D .

Co znaczy Daltonizm:
Słownik wzroku polegająca na braku umiejętności widzenia barw, występująca w następstwie urazów albo jako dolegliwość o podłożu genetycznym, związana z allelami recesywnymi dziedziczonymi w sposób sprzężony dializa zewnatrzustrojowa.
Co znaczy Dysleksja:
Słownik trudności albo niemożność opanowania zdolności czytania u dzieci z prawidłowym, a nawet ponad przeciętnej postępem umysłowym, niezaburzonym narządem wzroku i słuchu, a również poprawnie nauczanych dializa zewnatrzustrojowa.
Co znaczy Dezynfekcja:
Słownik odkażanie); niszczenie w środowisku zewnętrznym drobnoustrojów chorobotwórczych Dezynfekcja ma na celu zapobieganie zakażeniom. W odkażeniu stosuje się środki fizyczne (wysoka temperatura, promienie dializa zewnatrzustrojowa.
Co znaczy Dzieworództwo:
Słownik partenogeneza) rozmnażanie jednopłciowe, postęp organizmu potomnego z niezapłodnionego jaja; u zwierząt w warunkach naturalnych spotykane u przywr, wrotków, niektórych nicieni i owadów, a również dializa zewnatrzustrojowa.
Co znaczy Dwoinki Rzeżączki:
Słownik Dwoinki rzeżączki - (odmiennie gonokoki), bakterie wywołujące rzeżączkę dializa zewnatrzustrojowa.
  • Dodano:
  • Autor: