drożdże definicja
Co to jest Drożdże. Co oznacza owocach, śluzowatych wyciekach roślin, w hodowlach płynów.

Czy przydatne?

Definicja Drożdże

W diecie zastosowanie drożdże: Drożdże - Grzyby z klasy workowców (Ascomycetes) żyjące na owocach, śluzowatych wyciekach roślin, w hodowlach płynów ulegających fermentacji, zimujące w glebie. Mają postać jajowatych, kulistych lub wałeczkowatych pojedynczych komórek. Nieliczne tworzą nitkowate grzybnie (drożdże piwne). Rozmnażają się poprzez pączkowanie, w trakcie którego komórka wytwarza jakby pączek dorastający etapowo wielkości komórki macierzystej. Liczne rodzaje drożdży rozmnażają się płciowo (z zygoty wytwarzają się worki, a w nich - zarodniki). Drożdże wywołują fermentację alkoholową poprzez rozkład cukru na alkohol etylowy i dwutlenek węgla, wydzielając przy tym znaczącą liczba energii. Dlatego służą do wyrobu piwa, wina i spirytusu. Jest sporo gatunków drożdży, a każdy z nich skutkuje inny przebieg fermentacji. Towar różnych rodzajów wina i piwa jest możliwy właśnie dzięki istnieniu wielu odmian i ras drożdży. Drożdże stosuje się także w piekarnictwie

Czym jest Drożdże znaczenie w Słownik składniki D .

Co znaczy Depo-Provera:
Słownik Depo-provera - środek antykoncepcyjny o najwyższej skuteczności; jednorazowe wstrzyknięcie hormonu drożdże.
Co znaczy Drobnoustroje:
Słownik więc mikroorganizmy - (odmiennie zarazki, mikroby - nazwa wychodząca z użycia - z gr. mikros - mały, bios - życie). Organizmy jednokomórkowe (mikroskopijnej wielkości, mierzonej w mikrometrach), do drożdże.
Co znaczy Deprywacja Emocjonalna:
Słownik emocjonalna - przypadek pozbawienia możliwości zaspokojenia potrzeby kontaktu emocjonalnego z innymi ludźmi i więzi emocjonalnej z opiekunami. U niemowląt prowadzi do poważnych i trwałych zaburzeń drożdże.
Co znaczy Defloracja:
Słownik Defloracja - rozerwanie błony dziewiczej przy pierwszym relacji płciowym drożdże.
Co znaczy Dystonia Neurowegetatywna:
Słownik neurowegetatywna - termin stosowany do ustalenia zespołu objawów czynnościowych występujących w nerwicach. To są najczęściej bóle i zawroty głowy, duszność, kołatanie serca, bóle brzucha, drżenie rąk drożdże.
  • Dodano:
  • Autor: