plamty definicja
Co to jest Dur plamisty. Co oznacza dolegliwość zakaźna przenoszona poprzez wszy; klasyczna postać.

Czy przydatne?

Definicja Dur plamisty

W diecie zastosowanie dur plamisty: Dur plamisty - (dur osutkowy) tyfus plamisty, ostra dolegliwość zakaźna przenoszona poprzez wszy; klasyczna postać zwana jest tyfusem głodowym, okopowym; występuje niekiedy epidemicznie, wywoływany jest poprzez riketsje (Rickettsia provazeki; d. p. endemiczny ? Rickettsia typhi); charakteryzuje się wysoką gorączką, bólami kończyn i głowy, ogólnym osłabieniem, dreszczami, zajęciem układu oddechowego, serca i krążenia; może dojść do uszkodzenia mózgu; chorobie towarzyszy charakterystyczna plamista wysypka

Czym jest Dur plamisty znaczenie w Słownik składniki D .

Co znaczy Dializa Zewnatrzustrojowa:
Słownik zewnatrzustrojowa - zabieg leczniczy realizowany w celu wyrównania składu płynów ustrojowych, tzn. uwolnienia organizmu od związków trujących i uzupełnienia brakujących. Stosuje się do tego zabiegu dur plamisty.
Co znaczy Dwutlenek Węgla:
Słownik Pierwiastek chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie IV, rozpoczynający grupę kluczową węglowców. W formie węgla drzewnego znany był już w czasach prehistorycznych i służący do wytapiania dur plamisty.
Co znaczy Dietetyka:
Słownik edukacja zajmująca się zasadami racjonalnego żywienia Prawid­łowy jadłospis powinien spełniać następujące warunki: pokrywać zapotrzebowanie energetyczne, zapewniać poprawny relacja białek, tłuszczów dur plamisty.
Co znaczy Defloracja:
Słownik Defloracja - rozerwanie błony dziewiczej przy pierwszym relacji płciowym dur plamisty.
Co znaczy Dysfagia:
Słownik ustalenie oznaczające truaności albo niemożność połykania (przechodzenia pokarmów albo płynów z j. ustnej i gardło i przełyk do żołądka). Może być wywołana wieloma powodami, zarówno o charakterze dur plamisty.
  • Dodano:
  • Autor: