echinokokoza definicja
Co to jest Echinokokoza. Co oznacza wywoływana poprzez tasiemca bąblowcowego; postacie dorosłe.

Czy przydatne?

Definicja Echinokokoza

W diecie zastosowanie echinokokoza: Echinokokoza - bąblowica, dolegliwość pasożytnicza wywoływana poprzez tasiemca bąblowcowego; postacie dorosłe pasożytują u psów, wilków, lisów, które wydalają z kałem jaja; symptomy chorobowe powodują larwy tworzące torbiel w różnych narządach żywicieli pośrednich, którymi są owce, bydło, niekiedy człowiek

Czym jest Echinokokoza znaczenie w Słownik składniki E .

Co znaczy Enukleacja:
Słownik usuwanie gałki ocznej, realizowane najczęściej w nowotworach złośiwych oka.Po wyleczeniu rany pooperacyjnej stosuje się odpowiednie protezy. W sytuacjach przejścia procesu chorobowego na oczodół, jak echinokokoza.
Co znaczy Endoskopia:
Słownik badania, polegająca na oglądaniu dzięki endoskopu jam ciała i umożliwiająca ocenę ich wyściółki, położonych w nich narządów i zmian wywołanych chorobą, urazem i tym podobne Badanie przy zastosowaniu echinokokoza.
Co znaczy Elektrolecznictwo:
Słownik elektroterapia); dział fizykoterapii wykorzystujący do celów leczniczych prąd stały i prądy modulowane. Prąd stały, służący jest do wielu zabiegów. Działa pobudzająco na zakończenia nerwów i włókna echinokokoza.
Co znaczy Erekcja:
Słownik Erekcja - wzwód męskiego członka pod wpływem pobudzenia seksualnego echinokokoza.
Co znaczy Ektopia:
Słownik Ektopia - przesunięcie się nabłonka wyścielającego kanał szyjki macicy nazewnątrz, na tarczę szyjki macicy echinokokoza.
  • Dodano:
  • Autor: