elektrokardiografia definicja
Co to jest Elektrokardiografia (ekg). Co oznacza niektórych chorób serca na podstawie zapisu bardzo.

Czy przydatne?

Definicja Elektrokardiografia (ekg)

W diecie zastosowanie elektrokardiografia (ekg): Elektrokardiografia (ekg) - sposób ułatwiająca rozpoznanie niektórych chorób serca na podstawie zapisu bardzo słabych prądów czynnościowych serca. Prądy te po sporym wzmocnieniu mogą być rejestrowane ze skóry klatki piersiowej albo kończyn. E. bazuje na rejestrowaniu prądów albo różnic potencjałów czynnościowych mięśnia sercowego, które po odebraniu ich poprzez układ elektrod przyłożonych do ciała badanego w ustalonych miejscach są wzmacniane w specjalnym aparacie, zwanym lektrokardiografem, i rejestrowane w formie krzywych, dających elektrokardiogram (EKG)

Czym jest Elektrokardiografia (ekg znaczenie w Słownik składniki E .

Co znaczy Erekcja:
Słownik Erekcja - wzwód męskiego członka pod wpływem pobudzenia seksualnego elektrokardiografia (ekg).
Co znaczy Ektopia:
Słownik Ektopia - przesunięcie się nabłonka wyścielającego kanał szyjki macicy nazewnątrz, na tarczę szyjki macicy elektrokardiografia (ekg).
Co znaczy Enzymy:
Słownik działające w organizmach żywych jako biokatalizatory reakcji metabolicznych. Przyspieszają reakcje chemiczne, Które bez nich przebiegałyby bardzo bez pośpiechu. Regularnie są produkowane w formie elektrokardiografia (ekg).
Co znaczy Erytrocyty:
Słownik krwinki czerwone) zawieszone w osoczu. Mają kształt dwuwklęsłego dysku. Nie posiadają jąder komórkowych. W 1 mm3 krwi jest ich u noworodka 6 do 7 mln, następnie liczba ich spada i u 3-miesięcznego elektrokardiografia (ekg).
Co znaczy Etanol:
Słownik etylowy, CH3CH2OH, bezbarwna ciecz dobrze rozpuszczalna w wodzie, otrzymywany w procesie ? fermentacji, na przykład skrobi; e. jest ? ksenobiotykiem porażającym ośrodkowy układ nerwowy; dawka elektrokardiografia (ekg).
  • Dodano:
  • Autor: