glutenozależna enteropatia definicja
Co to jest Enteropatia glutenozależna. Co oznacza przewodu pokarmowego o podłożu immunologicznym.

Czy przydatne?

Definicja Enteropatia glutenozależna

W diecie zastosowanie enteropatia glutenozależna: Enteropatia glutenozależna - (celiakia) dolegliwość przewodu pokarmowego o podłożu immunologicznym występująca raczej u niemowląt i małych dzieci; wywołana genetycznym defektem przemiany białek, z wtórnym zaburzeniem wchłaniania tłuszczów, polegającym na uczuleniu na gliadynę, składnik glutenu, białka zawartego w zbożach; związana z zanikiem kosmków jelitowych; celiakia wymaga stosowania diety bezglutenowej

Czym jest Enteropatia glutenozależna znaczenie w Słownik składniki E .

Co znaczy Etanol:
Słownik etylowy, CH3CH2OH, bezbarwna ciecz dobrze rozpuszczalna w wodzie, otrzymywany w procesie ? fermentacji, na przykład skrobi; e. jest ? ksenobiotykiem porażającym ośrodkowy układ nerwowy; dawka enteropatia glutenozależna.
Co znaczy Endemia:
Słownik Endemia - stałe występowanie wśród ludności na danym terenie dolegliwości zakaźną albo niezakaźnej, na przykład wola endemicznego na skutek niedoboru jodu enteropatia glutenozależna.
Co znaczy Erekcja:
Słownik Erekcja - wzwód męskiego członka pod wpływem pobudzenia seksualnego enteropatia glutenozależna.
Co znaczy Elektroterapia:
Słownik wykorzystuje do celów leczniczych prąd stały i prądy modulowane. Prąd stały, służący jest do wielu zabiegów. Działa pobudzająco na zakończenia nerwów i włókna mięśniowe. Może także wywierać działanie enteropatia glutenozależna.
Co znaczy Ewolucja Biologiczna:
Słownik biologiczna - mechanizm stopniowego przekształcania się organizmów zachodzący pośrodku wielu pokoleń w toku historii Ziemi. Istotą ewolucji jest dostosowanie się (adaptacja) organizmów do środowiska enteropatia glutenozależna.
  • Dodano:
  • Autor: