enukleacja definicja
Co to jest Enukleacja. Co oznacza w nowotworach złośiwych oka.Po wyleczeniu rany pooperacyjnej.

Czy przydatne?

Definicja Enukleacja

W diecie zastosowanie enukleacja: Enukleacja - usuwanie gałki ocznej, realizowane najczęściej w nowotworach złośiwych oka.Po wyleczeniu rany pooperacyjnej stosuje się odpowiednie protezy. W sytuacjach przejścia procesu chorobowego na oczodół, jak to się regularnie dzieje w zaawansowanym nowotworze oka, stosuje się rozległy zabieg, bardziej okaleczaiący. Zabieg ten regularnie się uzupełnia radioterapią

Czym jest Enukleacja znaczenie w Słownik składniki E .

Co znaczy Elektrokoagulacja:
Słownik Elektrokoagulacja - koagulowanie (ścinanie) białka tkanek organizmu z użyciem noża elektrycznego. Ma wykorzystanie raczej w operacjach nowotworów enukleacja.
Co znaczy Ekologia:
Słownik Ekologia - edukacja, która bada zależności pomiędzy organizmem a środowiskiem i pomiędzy organizmami enukleacja.
Co znaczy Eozynofilia:
Słownik Eozynofilia - nadmiar we krwi i płynach ustrojowych granulocytów kwasochłonnych osiadających w cytoplazmie kwasochłonie ziarnistości enukleacja.
Co znaczy Enteropatia Glutenozależna:
Słownik glutenozależna - (celiakia) dolegliwość przewodu pokarmowego o podłożu immunologicznym występująca raczej u niemowląt i małych dzieci; wywołana genetycznym defektem przemiany białek, z wtórnym enukleacja.
Co znaczy Egoizm:
Słownik Egoizm - postawa życiowa polegająca na kierowaniu się w pierwszej kolejności własnym dobrem, korzyścią, uzyskiwaniem przyjemności enukleacja.
  • Dodano:
  • Autor: