fluor definicja
Co to jest Fluor. Co oznacza w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest.

Czy przydatne?

Definicja Fluor

W diecie zastosowanie fluor: Fluor - pierwiastek zaliczany do mikroelementów. Występuje w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest błyskawicznie wchłaniany. Nadmiar jest wydalany z moczem. Ma spore znaczenie dla prawidłowego rozwoju zębów i kości i jest konieczny w pożywieniu niemowląt i dzieci. Zapobiega próchnicy zębów i osteoporozie. W sporych dawkach jest bardzo toksyczny. Fluoroza występuje przy nadmiernym wchłanianiu tego pierwiastka i objawia się marmurkowatością i odbarwieniem emalii zębów, zmianami w kościach (powstawanie narośli kostnych) i wapnieniem przyczepów mięśniowych. Fluoroza hamuje istotne przemiany w komórkach, szczególnie beztlenowe i tlenowe spalanie cukrów, i częściowo metabolizm kwasów nukleinowych. Zapotrzebowanie dzienne (1?4 mg) zapewnia woda pitna, gdzie jednak liczba fluorozy zależy od jego zawartości w glebie. W niektórych państwach stosuje się fluorowanie wody pitnej, gdzie stężenie tego pierwiastka powinno być stale kontrolowane. W zapobieganiu próchnicy sporą popularność zyskuje wykorzystywanie wzbogacanej fluorozą pasty do zębów i innych środków higieny j. ustnej

Czym jest Fluor znaczenie w Słownik składniki F .

Co znaczy Fizjoterapia:
Słownik Fizjoterapia - obejmuje następujące działy leczenia usprawniającego: kinezyterapię (leczenie ruchem), fizykoterapię (wykorzystującą do potrzeb lecznictwa czynniki fizykalne), masaż fluor co to jest.
Co znaczy Faza Folikularna:
Słownik Etap folikularna - część cyklu miesiączkowego poprzedzająca owulację fluor definicja.
Co znaczy Fosfolipidy:
Słownik tłuszczowce złożone zawierające prócz kwasów tłuszczowych i alkoholu także reszty kwasu fosforowego zasadę azotową i inne składniki. Alkoholem jest w nich lub glicerol (lecytyny i kefaliny), lub fluor co znaczy.
Co znaczy Fruktozemia:
Słownik nietolerancja fruktozy wrodzona); dolegliwość genetycznie uwarunkowana, dziedziczona autosomalnie, recesywnie. Symptomy dolegliwości występują w chwili wprowadzenia do diety produktów zawierających fluor słownik.
Co znaczy Farmakokinetyka:
Słownik edukacja zajmująca się ilościową oceną losów leku w żywym organizmie, a więc mechanizmów absorpcji, dystrybucji, biotransformacji i wydalania. Zasady farmakokinetyki opierają się na założeniu, iż fluor znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: