fluor definicja
Co to jest Fluor. Co oznacza w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest.

Czy przydatne?

Definicja Fluor

W diecie zastosowanie fluor: Fluor - pierwiastek zaliczany do mikroelementów. Występuje w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest błyskawicznie wchłaniany. Nadmiar jest wydalany z moczem. Ma spore znaczenie dla prawidłowego rozwoju zębów i kości i jest konieczny w pożywieniu niemowląt i dzieci. Zapobiega próchnicy zębów i osteoporozie. W sporych dawkach jest bardzo toksyczny. Fluoroza występuje przy nadmiernym wchłanianiu tego pierwiastka i objawia się marmurkowatością i odbarwieniem emalii zębów, zmianami w kościach (powstawanie narośli kostnych) i wapnieniem przyczepów mięśniowych. Fluoroza hamuje istotne przemiany w komórkach, szczególnie beztlenowe i tlenowe spalanie cukrów, i częściowo metabolizm kwasów nukleinowych. Zapotrzebowanie dzienne (1?4 mg) zapewnia woda pitna, gdzie jednak liczba fluorozy zależy od jego zawartości w glebie. W niektórych państwach stosuje się fluorowanie wody pitnej, gdzie stężenie tego pierwiastka powinno być stale kontrolowane. W zapobieganiu próchnicy sporą popularność zyskuje wykorzystywanie wzbogacanej fluorozą pasty do zębów i innych środków higieny j. ustnej

Czym jest Fluor znaczenie w Słownik składniki F .

Co znaczy Foniatria:
Słownik Foniatria - edukacja zajmująca się fizjologią i patologią głosu, mowy i słuchu fluor.
Co znaczy Fobia Szkolna:
Słownik nieumotywowany lęk przed pobytem w szkole, skutkuje opuszczanie zajęć lekcyjnych, a próby wyjścia do szkoły uruchamiają burzliwe symptomy wegetatywne ? zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka fluor.
Co znaczy Farmakogenetyka:
Słownik edukacja zajmująca się genetycznie uwarunkowanymi reakcjami organizmu na leki. Zaburzenia farmakogenetyczne stanowią specyficzną podgrupę wrodzonych defektów metabolicznych; dotyczą one białek fluor.
Co znaczy Faza Folikularna:
Słownik Etap folikularna - część cyklu miesiączkowego poprzedzająca owulację fluor.
Co znaczy Fizjologia:
Słownik Fizjologia - edukacja o prawidłowej czynności organizmu fluor.
  • Dodano:
  • Autor: