fluor definicja
Co to jest Fluor. Co oznacza w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest.

Czy przydatne?

Definicja Fluor

W diecie zastosowanie fluor: Fluor - pierwiastek zaliczany do mikroelementów. Występuje w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest błyskawicznie wchłaniany. Nadmiar jest wydalany z moczem. Ma spore znaczenie dla prawidłowego rozwoju zębów i kości i jest konieczny w pożywieniu niemowląt i dzieci. Zapobiega próchnicy zębów i osteoporozie. W sporych dawkach jest bardzo toksyczny. Fluoroza występuje przy nadmiernym wchłanianiu tego pierwiastka i objawia się marmurkowatością i odbarwieniem emalii zębów, zmianami w kościach (powstawanie narośli kostnych) i wapnieniem przyczepów mięśniowych. Fluoroza hamuje istotne przemiany w komórkach, szczególnie beztlenowe i tlenowe spalanie cukrów, i częściowo metabolizm kwasów nukleinowych. Zapotrzebowanie dzienne (1?4 mg) zapewnia woda pitna, gdzie jednak liczba fluorozy zależy od jego zawartości w glebie. W niektórych państwach stosuje się fluorowanie wody pitnej, gdzie stężenie tego pierwiastka powinno być stale kontrolowane. W zapobieganiu próchnicy sporą popularność zyskuje wykorzystywanie wzbogacanej fluorozą pasty do zębów i innych środków higieny j. ustnej

Czym jest Fluor znaczenie w Słownik składniki F .

Co znaczy Fruktozemia:
Słownik nietolerancja fruktozy wrodzona); dolegliwość genetycznie uwarunkowana, dziedziczona autosomalnie, recesywnie. Symptomy dolegliwości występują w chwili wprowadzenia do diety produktów zawierających fluor.
Co znaczy Faza Folikularna:
Słownik Etap folikularna - część cyklu miesiączkowego poprzedzająca owulację fluor.
Co znaczy Fuga:
Słownik ucieczka, bieg bez celu, wynikające z niejasnego wewnętrznego przymusu, impulsu. Fuga występuje w stanach przynaglenia świadomości o różnorodnym uwarunkowaniu (padaczka, nerwica histeryczna). Po fluor.
Co znaczy Fruktoza:
Słownik Fruktoza - cukier prosty, znajduje się w cu­krze, jarzynach, owocach (sacharoza), w miodzie. Metabolizm f. do glukozy przebiega raczej w komórkach wątroby fluor.
Co znaczy Farmakologia Rozwojowa:
Słownik rozwojowa - dział farmakologii ogólnej; edukacja o działaniu leków na orgnizm rozwijający się. Obejmuje ten sam zakres wiedzy o lekach co farmakologia ogólna, lecz w odniesieniu do organizmu na fluor.
  • Dodano:
  • Autor: