fruktozemia definicja
Co to jest Fruktozemia. Co oznacza dolegliwość genetycznie uwarunkowana, dziedziczona autosomalnie.

Czy przydatne?

Definicja Fruktozemia

W diecie zastosowanie fruktozemia: Fruktozemia - (nietolerancja fruktozy wrodzona); dolegliwość genetycznie uwarunkowana, dziedziczona autosomalnie, recesywnie. Symptomy dolegliwości występują w chwili wprowadzenia do diety produktów zawierających sacharozę (cząsteczka glukozy i fruktozy). Symptomy ogólne wywołane są raczej hipoglikemią (pocenie się, osłabienie, senność, strata przytomności, drgawki). Obserwuje się także wymioty, bóle brzucha, brak łaknienia, niedobór wagi i wzrostu

Czym jest Fruktozemia znaczenie w Słownik składniki F .

Co znaczy Farmakologia:
Słownik edukacja o lekach i ich działaniu na organizm. Obejmuje szeroki zakres wiedzy o lekach; główne zagadnienia to: właściwości i systemy działania leków i ich wpływ na czynności biologiczne organizmu fruktozemia.
Co znaczy Faza Folikularna:
Słownik Etap folikularna - część cyklu miesiączkowego poprzedzająca owulację fruktozemia.
Co znaczy Foniatria:
Słownik Foniatria - edukacja zajmująca się fizjologią i patologią głosu, mowy i słuchu fruktozemia.
Co znaczy Fiksacja:
Słownik stosowany w psychologii dla ustalenia tendencji do powtarzania tego samego zachowania (regularnie nieskutecznego). W tym znaczeniu iksacja stanowi jeden z objawów nerwicy. Może przybierać postać fruktozemia.
Co znaczy Fluor:
Słownik zaliczany do mikroelementów. Występuje w formie fluorków rozpuszczalnych w wodzie pitnej, z której jest błyskawicznie wchłaniany. Nadmiar jest wydalany z moczem. Ma spore znaczenie dla prawidłowego fruktozemia.
  • Dodano:
  • Autor: