hemoliza definicja
Co to jest Hemoliza. Co oznacza hemoglobiny do osocza. Pękanie albo rozpuszczanie błon erytrocytów.

Czy przydatne?

Definicja Hemoliza

W diecie zastosowanie hemoliza: Hemoliza - rozpad krwinek czerwonych i uwalnianie hemoglobiny do osocza. Pękanie albo rozpuszczanie błon erytrocytów powodują hemolizyny, toksyny bakteryjne, jady węży, wybrane trucizny. Hemoliza występuje w żółtaczce hemolitycznej, w żółtaczce noworodków i w niedokrwistości hemolitycznej

Czym jest Hemoliza znaczenie w Słownik składniki H .

Co znaczy Herpes Simplex:
Słownik Herpes simplex - wirus wywołujący opryszczkę hemoliza.
Co znaczy Hematokryt:
Słownik Hematokryt - objętość krwinek w krwi krążącej w relacji do osocza. W warunkach poprawnych krwinki stanowią ok. 45% całkowitej objętości krwi hemoliza.
Co znaczy Hemoglobina:
Słownik białko zbudowane z dwóch par różnych łańcuchów białkowych i z czterech grup hemowych zawierających żelazo. Występuje w krwinkach czerwonych. Jest odpowiedzialna za przenoszenie tlenu z płuc do tkanek hemoliza.
Co znaczy Hemoglobina M:
Słownik Hemoglobina m - niepoprawna hemoglobina. W Hb M dwa łańcuchy białkowe mają zmieniony aminokwas, a dołączony do nich układ hemowy ma żelazo utlenione i nie przenosi cząsteczek tlenu hemoliza.
Co znaczy Hormon:
Słownik Hormon - chemiczny przekaźnik produkowany w jednej części organizmu, a wpływający na działanie komórek w innej jego części hemoliza.
  • Dodano:
  • Autor: