idiosynkrazja definicja
Co to jest Idiosynkrazja. Co oznacza organizmu na określony lek. Należy ją odróżnić od objawów.

Czy przydatne?

Definicja Idiosynkrazja

W diecie zastosowanie idiosynkrazja: Idiosynkrazja - nadwrażliwość,a więc nadmierna reakcja organizmu na określony lek. Należy ją odróżnić od objawów uczuleniowych, bo nie jest ona związana z procesami immunologicznymi. U podłoża jej leżą raczej genetycznie uwarunkowane różnice w biotransformacji leków

Czym jest Idiosynkrazja znaczenie w Słownik składniki I .

Co znaczy Iluzje:
Słownik ZMYSŁOWE); zmienione spostrzeżenia istniejących realnie elementów, iluzje u osób zdrowych mogą występować w stanach dużego zmęczenia, napięcia psychicznego (lęk w okresie samotnej drogi poprzez las idiosynkrazja.
Co znaczy Insercja:
Słownik Insercja - wstawienie dodatkowego pojedynczego nukleotydu (lub kilku) do łańcucha DNA idiosynkrazja.
Co znaczy Internalizacja:
Słownik przyjmowanie pochodzących z zewnątrz norm i zasad i traktowanie ich jako własnych, a nie narzuconych z zewnątrz. Jeden z istotnych czynników i jednoczesnie istotny parametr rozwoju moralnego dzieci i idiosynkrazja.
Co znaczy Inhalacje:
Słownik i błyskawiczny sposób wprowadzania leku do dróg oddechowych organizmu. Wziewane leki poprzez błonę śluzową układu oddechowego bardzo błyskawicznie dostają się do krwi. Najczęstszymi wskazaniami do idiosynkrazja.
Co znaczy Insulina:
Słownik hormon zmniejszający stężenie glukozy we krwi. Została wyodrębniona z wyciągu trzustkowego w r. 1922, co wprowadziło przełom w leczeniu cukrzycy insulinozależnej. Dotychczas są wytwarzane preparaty idiosynkrazja.
  • Dodano:
  • Autor: