serologiczny konflikt definicja
Co to jest Konflikt serologiczny rh. Co oznacza serologicznej pomiędzy matką a płodem. U matki z.

Czy przydatne?

Definicja Konflikt serologiczny rh

W diecie zastosowanie konflikt serologiczny rh: Konflikt serologiczny rh - powstaje w wyniku niezgodności serologicznej pomiędzy matką a płodem. U matki z czynnikiem Rh ? w razie ciąży, gdzie ptód ma czynnik Rh + , dochodzi do stworzenia prze­ciwciał anty-Rh. Przeciwciała, przenikając poprzez łożysko, dostają się do układu krąże­nia płodu i doprowadzają do hemolizy jego krwinek. W ten sposób powstaje żółtaczka hemolityczna noworodka. Leczenie bazuje na transfuzji wymiennej. Aktualnie stosuje się w tych sytuacjach u matki profilaktycznie globulinę D, co zabezpiecza dziecko przed uszkodzeniem

Czym jest Konflikt serologiczny rh znaczenie w Słownik składniki K .

Co znaczy Kernicterus:
Słownik Kernicterus - żółtaczka jąder podstawy mózgu konflikt serologiczny rh co to jest.
Co znaczy Konsultant Genetyczny (Genetyk):
Słownik genetyczny (genetyk) - doktor zajmujący się poradnictwem dla par narażonych na powiększone ryzyko urodzenia dziecka z wrodzonymi wadami. Rada dotyczy rodzaju występującego ryzyka i jego konsekwencji konflikt serologiczny rh definicja.
Co znaczy Kikut Kończyny:
Słownik obwodowy obiekt anatomiczno-czynnościowy kończyny pozostały po amputacji albo wskutek jej wrodzonego braku. Kikut wykazujący poprawny zakres ruchów i odpowiednio uformowany może przejąć częściowo konflikt serologiczny rh co znaczy.
Co znaczy Krętek Blady:
Słownik Krętek blady - bakteria wywołująca kiłę konflikt serologiczny rh słownik.
Co znaczy Kinezyterapia:
Słownik Kinezyterapia - usprawnianie lecznicze wykorzystujące ruch jako środek leczniczy. Rodzaje ćwiczeń i wpływ ruchu na organizm ludzki i ćwiczoną część ciała konflikt serologiczny rh znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: