lipidy definicja
Co to jest Lipidy. Co oznacza związanych z kwasami tłuszczowymi. Zalicza się do nich tłuszcze.

Czy przydatne?

Definicja Lipidy

W diecie zastosowanie lipidy: Lipidy - różnorodna ekipa substancji organicznych związanych z kwasami tłuszczowymi. Zalicza się do nich tłuszcze, oleje, woski i związki pokrewne. Są nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w rozpuszczalnikach organicznych. Są istotnym składnikiem pożywienia, mają sporą wartość energetyczną i zawierają rozpuszczone w nich witaminy D, K, A, E i konieczne, nienasycone kwasy tłuszczowe. W organizmie jako zapasowy materiał energetyczny odkładają się w tkance tłuszczowej, raczej podskórnej, a wokół niektórych narządów jako materiał izolacyjny. Jest ich bardzo wiele w tkance nerwowej. W połączeniu z białkiem tworzą lipoproteiny, składnik błon komórkowych, plazmatycznych i mitochondrialnych. Lipoproteiny krwi pełnią istotne funkcje transportowe i metaboliczne

Czym jest Lipidy znaczenie w Słownik składniki L .

Co znaczy Lęki Nocne:
Słownik zerwanie się ze snu z płaczem, krzykiem, pobudzeniem ruchowym, przemieszczaniem się w obrębie łóżka albo wstawaniem.Próby uspokojenia nie dają efektu. Są zazwyczaj efektem przeżyć emocjonalnych dnia lipidy.
Co znaczy Leworęczność:
Słownik Leworęczność - przewaga sprawności w posługiwaniu się lewą ręką lipidy.
Co znaczy Lipoproteiny Surowicy Krwi:
Słownik Lipoproteiny surowicy krwi - krążące we krwi połączenia tłuszczów z białkami. Mają różną gęstość zależną od składu białkowego i lipidowego lipidy.
Co znaczy Lateralizacja:
Słownik czynnościowa asymetria ciała człowieka, wyrażająca się w przewadze sprawności jednej ze stron, związana z dominacją jednej z półkul mózgowych. U większości ludzi obserwuje się przewagę sprawnoości lipidy.
Co znaczy Lanolina:
Słownik prosty - otrzymuje się ją przy oczyszczaniu wełny owczej. W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym używana jako nośnik lipidowy w kremach i maściach dobrze wchłaniana poprzez skórę, którą zmiękcza lipidy.
  • Dodano:
  • Autor: