marskość definicja
Co to jest Marskość. Co oznacza opierające na zaniku komórek miąższowych i rozroście w ich miejsce.

Czy przydatne?

Definicja Marskość

W diecie zastosowanie marskość: Marskość - przewlekłe zmiany chorobowe niektórych narządów, opierające na zaniku komórek miąższowych i rozroście w ich miejsce tkanki łącznej, co prowadzi do zwłóknienia narządu. Narząd marski staje się twardy, a jego czynność zostaje w poważnym stopniu upośledzona. Do zmian mars­ich dochodzi najczęściej w wątrobie, trzustce, płucach i nerce. Marskość wątroby może powstać w wyniku zapalenia wątroby, niedrożności przewodów wątrobowych, po znacznym uszkodzeniu miąższu wątroby, na przykład w wyniku ostrych albo przewlekłych zatruć. Marskość wątroby może prowadzić do wodobrzuza i żylaków przełyku

Czym jest Marskość znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Macica:
Słownik Macica - część narządów rodnych kobiety marskość.
Co znaczy Marzenia Senne:
Słownik pojawiające się mimo woli w okresie snu wyobrażenia raczej wzrokowe, lecz także węchowe, słuchowe albo dotykowe. Mogą stanowić reminiscencje przeżyć, oglądanych filmów, treści przeczytanych książek marskość.
Co znaczy Mikropsje:
Słownik złudzenie wzrokowe opierające na widzeniu elementów, osób zmniejszonych i jakby oddalonych. Regularnie współistnieją z zespołem Alicji w krainie czarów Podobnie jak makropsje traktowane są jako marskość.
Co znaczy Mononukleoza ZakaŹna:
Słownik zakaŹna - ostra dolegliwość zakaźna. Etiologia: wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa. Przechorowanie pozostawia trwałą odporność. Symptomy: gorączka, zwiększenie węzłów chłonnych marskość.
Co znaczy Maltaza I Izomaltaza:
Słownik Maltaza i izomaltaza - enzymy rozkładające maltozę i izomaltozę marskość.
  • Dodano:
  • Autor: