marskość definicja
Co to jest Marskość. Co oznacza opierające na zaniku komórek miąższowych i rozroście w ich miejsce.

Czy przydatne?

Definicja Marskość

W diecie zastosowanie marskość: Marskość - przewlekłe zmiany chorobowe niektórych narządów, opierające na zaniku komórek miąższowych i rozroście w ich miejsce tkanki łącznej, co prowadzi do zwłóknienia narządu. Narząd marski staje się twardy, a jego czynność zostaje w poważnym stopniu upośledzona. Do zmian mars­ich dochodzi najczęściej w wątrobie, trzustce, płucach i nerce. Marskość wątroby może powstać w wyniku zapalenia wątroby, niedrożności przewodów wątrobowych, po znacznym uszkodzeniu miąższu wątroby, na przykład w wyniku ostrych albo przewlekłych zatruć. Marskość wątroby może prowadzić do wodobrzuza i żylaków przełyku

Czym jest Marskość znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mechanizmy Obronne:
Słownik powtarzające się metody zachowania, regularnie nieświadome, chroniące człowieka przed przykrymi doznaniami. Do systemów obronnych należą między innymi: fantazjowanie ? zaspokojenie w wyobraźni marskość.
Co znaczy Myślenie Prelogiczne:
Słownik prelogiczne - występujące u małych dzieci nieliczenie się z zasadami logiki, dopuszczanie sprzeczności, zarządzanie się ubocznymi skojarzeniami (w odbiorze dorosłych regularnie zaskakującymi marskość.
Co znaczy Miód Pszczeli:
Słownik najcenniejszy wytwór produkowany poprzez pszczoły, gęsta, ciągliwa, słodka ciecz, składająca się z węglowodanów, witamin, mikroelementów (żelazo, magnez, mangan, kobalt) i enzymów, które mają marskość.
Co znaczy Moczenie Nocne:
Słownik pierwotne może występować wtedy, gdy nie było tak zwany okresu suchego, tzn. gdy dziecko zawsze moczyło się w nocy; moczenie nocne wtórne występuje wtedy, gdy dziecko rozpoczyna się moczyć ponownie w marskość.
Co znaczy Mutacja Genetyczna:
Słownik zmiana materiału genetycznego nie będąca rezultatem ani rozszczepiania, ani połączenia się cech w konsekwencji krzyżowania. Zmiana może dotyczyć pojedynczego genu albo chromosomu. Jeżeli nastąpi w marskość.
  • Dodano:
  • Autor: