tętnic miaźdźyca definicja
Co to jest Miaźdźyca tętnic. Co oznacza zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej.

Czy przydatne?

Definicja Miaźdźyca tętnic

W diecie zastosowanie miaźdźyca tętnic: Miaźdźyca tętnic - polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach ulegających następnie wapnieniu. Prowadzi to do stwa­dnienia ścian tętnic i zwężenia ich światła. Mogą także tworzyć się drobne zakrzepy

Czym jest Miaźdźyca tętnic znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Miastenia:
Słownik chorobowy cechujący się nadmierną męczliwością i osłabieniem mięśni stosunkowo wykonywania poprzez nie czynności. Czynność mięśni powraca do stanu prawidłowego albo co najmniej ulega poprawie po miaźdźyca tętnic.
Co znaczy Monogamia:
Słownik Monogamia - stałe współżycie jednego mężczyzny z jedną kobietą miaźdźyca tętnic.
Co znaczy Motywacja Wewnętrzna:
Słownik Motywacja wewnętrzna - gotowość do podejmowania kontynuacji działania z racji na jego wartość i znaczenie dla człowieka, a nie z racji na przymus zewnętrzny miaźdźyca tętnic.
Co znaczy Mięśniaki:
Słownik Mięśniaki - regularnie spotykane łagodne guzy ściany mięśniowej macicy miaźdźyca tętnic.
Co znaczy Mikropsje:
Słownik złudzenie wzrokowe opierające na widzeniu elementów, osób zmniejszonych i jakby oddalonych. Regularnie współistnieją z zespołem Alicji w krainie czarów Podobnie jak makropsje traktowane są jako miaźdźyca tętnic.
  • Dodano:
  • Autor: