mocz definicja
Co to jest Mocz. Co oznacza wydalany z organizmu. Z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe albo.

Czy przydatne?

Definicja Mocz

W diecie zastosowanie mocz: Mocz - płyn produkowany w nerkach (już w życiu płodowym) i wydalany z organizmu. Z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe albo zbędne końcowe produkty przemiany materii. Pierwszym etapem wydalania moczu (diureza) jest filtrowanie krwi z kłębka włosowatych naczyń krwionośnych ciałku nerkowym (Malpighiego). Z krwi przesącza się do jamy ciałka nerkowego woda i nie wszystkie składniki osocza prócz związków wielkocząsteczkowych na przykład białek. Przesącz ten, zwany moczem pierwotnym, spływa do kanalika nerkowego, gdzie następuje wchłanianie zwrotne niektórych składników (znacznej ilości wody, glukozy aminokwasów, części kwasu moczowego jonów sodu, potasu, chloru) i wydzielanie in. związków poprzez komórki kanalika na poszczególnych jego odcinkach. Czynność nerki, prędkość i sprawność przesączania a również resorpcji zwrotnej (wchłaniania zwrotnego), zależą od wieku

Czym jest Mocz znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Moczenie Nocne:
Słownik pierwotne może występować wtedy, gdy nie było tak zwany okresu suchego, tzn. gdy dziecko zawsze moczyło się w nocy; moczenie nocne wtórne występuje wtedy, gdy dziecko rozpoczyna się moczyć ponownie w mocz.
Co znaczy Metabolizm:
Słownik przemiana materii niezbędna dla biologicznego istnienia wszystkich form życia. To są wszystkie reakcje fizyko­chemiczne zachodzące nieprzerwanie w każdym żywym ustroju. Mają one na celu wymianę mocz.
Co znaczy Mukopolisacharydy:
Słownik związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas mocz.
Co znaczy Motywacja Wewnętrzna:
Słownik Motywacja wewnętrzna - gotowość do podejmowania kontynuacji działania z racji na jego wartość i znaczenie dla człowieka, a nie z racji na przymus zewnętrzny mocz.
Co znaczy Mańkuctwo:
Słownik Mańkuctwo - przewaga sprawności w posługiwaniu się lewą ręką mocz.
  • Dodano:
  • Autor: