mocz definicja
Co to jest Mocz. Co oznacza wydalany z organizmu. Z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe albo.

Czy przydatne?

Definicja Mocz

W diecie zastosowanie mocz: Mocz - płyn produkowany w nerkach (już w życiu płodowym) i wydalany z organizmu. Z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe albo zbędne końcowe produkty przemiany materii. Pierwszym etapem wydalania moczu (diureza) jest filtrowanie krwi z kłębka włosowatych naczyń krwionośnych ciałku nerkowym (Malpighiego). Z krwi przesącza się do jamy ciałka nerkowego woda i nie wszystkie składniki osocza prócz związków wielkocząsteczkowych na przykład białek. Przesącz ten, zwany moczem pierwotnym, spływa do kanalika nerkowego, gdzie następuje wchłanianie zwrotne niektórych składników (znacznej ilości wody, glukozy aminokwasów, części kwasu moczowego jonów sodu, potasu, chloru) i wydzielanie in. związków poprzez komórki kanalika na poszczególnych jego odcinkach. Czynność nerki, prędkość i sprawność przesączania a również resorpcji zwrotnej (wchłaniania zwrotnego), zależą od wieku

Czym jest Mocz znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mukopolisacharydy:
Słownik związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas mocz.
Co znaczy Makrolidy:
Słownik antybiotyki o działaniu bakteriostatycznym. system ich działania bazuje na zaburzaniu syntezy białka bakteryjnego. Zakres działania przeciw-akteryjnego erytromycyny pokrywa się częściowo z penicyliną mocz.
Co znaczy Miłość:
Słownik mocne przywiązanie emocjonalne człowieka do obiektu miłości Słowem miłości jest dążenie do bliskości, W zależności od obiektu, wyróżnia się miłość rodzicielską, miłość do ojczyzny i in. Fundamentem mocz.
Co znaczy Motywacja Wewnętrzna:
Słownik Motywacja wewnętrzna - gotowość do podejmowania kontynuacji działania z racji na jego wartość i znaczenie dla człowieka, a nie z racji na przymus zewnętrzny mocz.
Co znaczy Mejoza:
Słownik mitozy charakteryzująca się dwoma kolejnymi podziałami jądra komórkowego zachodzącymi w trakcie wytwarzania gamet albo mejospor. W pierwszym podziale chromosomy homologiczne rozdzielają się, w drugim mocz.
  • Dodano:
  • Autor: