moczowod definicja
Co to jest Moczowod. Co oznacza Moczowody (prawy i lewy) uchodzą do pęcherza moczowego. Do wad.

Czy przydatne?

Definicja Moczowod

W diecie zastosowanie moczowod: Moczowod - rurkowaty przewód odprowadzającymocz z nerki. Moczowody (prawy i lewy) uchodzą do pęcherza moczowego. Do wad rozwojowych moczowodu należy między innymi moczowód podwójny, nadmiernie szeroki i zbyt wąski. Zagięcie, zwężenie, niedrożność moczowodu może prowadzić do wodonercza

Czym jest Moczowod znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mocz - Pobieranie Do Badania;:
Słownik do badania; - Mocz pobiera się do dobrze wymytego i wyparzonego naczynia (do badania na posiew istnieją specjalne wyjałowione pojemniki). Mocz pobiera się ze środkowego strumienia (nie najpierw ani moczowod.
Co znaczy Mocznik:
Słownik drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika moczowod.
Co znaczy Maltoza:
Słownik zbudowany z glukozy, występujący u roślin i zwierząt. W przewodzie pokarmowym powstaje jako wytwór trawienia skrobi i glikogenu poprzez amylazę trzustkową. Działaniem maltazy jelitowej m. est moczowod.
Co znaczy Monogamiczny:
Słownik Monogamiczny - mający tylko jednego partnera seksualnego poprzez dłuższy czas moczowod.
Co znaczy Magnez:
Słownik rozpuszczalny kation należący do mikroelementów. Występuje powszechnie w nasionach, ziarnach zbóż, w orzechach, soi, kakao. Niedobory magnezu. wywodzą się z zaburzeń ich absorpcji, przy biegunkach i moczowod.
  • Dodano:
  • Autor: