molibden definicja
Co to jest Molibden. Co oznacza z białkami. Najwięcej jest go w wątrobie i nerkach, śladowe ilości.

Czy przydatne?

Definicja Molibden

W diecie zastosowanie molibden: Molibden - mikroelement występujący w ustroju w kompleksach z białkami. Najwięcej jest go w wątrobie i nerkach, śladowe ilości tego pierwiastka są konieczne dla prawidłowego wzrostu. Wchodzi w skład wielu enzymów, gdzie wspólnie z pochodnymi witaminy B2 (ryboflawiny) jest koenzymem i ułatwia przemiany tlenowe w komórce. Bierze udział w utlenianiu związków siarki i ksantyny. Nadmiar molibdenu w diecie może wywołać symptomy niedoboru miedzi

Czym jest Molibden znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mukopolisacharydy:
Słownik związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas molibden.
Co znaczy Metanol:
Słownik drzewny, CH3OH, bezbarwna ciecz o charakterystycznym, podobnym do ? etanolu, zapachu; jest bardzo trujący: wypicie kilku do kilkunastu gramów skutkuje ślepotę albo nawet śmierć (dawka śmiertelna molibden.
Co znaczy Mocznik:
Słownik drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika molibden.
Co znaczy Masturbacja:
Słownik Masturbacja - dotykanie narządów płciowych własnych albo osoby drugiej w celu wywołania pobudzenia molibden.
Co znaczy Monogamiczny:
Słownik Monogamiczny - mający tylko jednego partnera seksualnego poprzez dłuższy czas molibden.
  • Dodano:
  • Autor: