molibden definicja
Co to jest Molibden. Co oznacza z białkami. Najwięcej jest go w wątrobie i nerkach, śladowe ilości.

Czy przydatne?

Definicja Molibden

W diecie zastosowanie molibden: Molibden - mikroelement występujący w ustroju w kompleksach z białkami. Najwięcej jest go w wątrobie i nerkach, śladowe ilości tego pierwiastka są konieczne dla prawidłowego wzrostu. Wchodzi w skład wielu enzymów, gdzie wspólnie z pochodnymi witaminy B2 (ryboflawiny) jest koenzymem i ułatwia przemiany tlenowe w komórce. Bierze udział w utlenianiu związków siarki i ksantyny. Nadmiar molibdenu w diecie może wywołać symptomy niedoboru miedzi

Czym jest Molibden znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Myomektomia:
Słownik Myomektomia - operacja polegająca na usunięciu mięśniaka (mięśniaków) bez usuwania macicy molibden.
Co znaczy Mocz:
Słownik produkowany w nerkach (już w życiu płodowym) i wydalany z organizmu. Z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe albo zbędne końcowe produkty przemiany materii. Pierwszym etapem wydalania moczu molibden.
Co znaczy Mańkuctwo:
Słownik Mańkuctwo - przewaga sprawności w posługiwaniu się lewą ręką molibden.
Co znaczy Miaźdźyca Tętnic:
Słownik polegająca na pojawianiu się zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętr­nej i środkowej tętnic. Rozpoczyna się od wysypkowatego gromadzenia lipidów, zmian zwyrodnieniowych w naczyniach molibden.
Co znaczy Mikropsje:
Słownik złudzenie wzrokowe opierające na widzeniu elementów, osób zmniejszonych i jakby oddalonych. Regularnie współistnieją z zespołem Alicji w krainie czarów Podobnie jak makropsje traktowane są jako molibden.
  • Dodano:
  • Autor: