zakaźna mononukleoza definicja
Co to jest Mononukleoza zakaŹna. Co oznacza wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa.

Czy przydatne?

Definicja Mononukleoza zakaŹna

W diecie zastosowanie mononukleoza zakaźna: Mononukleoza zakaŹna - ostra dolegliwość zakaźna. Etiologia: wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa. Przechorowanie pozostawia trwałą odporność. Symptomy: gorączka, zwiększenie węzłów chłonnych, zapalenie gardła, zwiększenie wątroby i śledziony; rzadko: wysypki skórne, wybroczyny na podniebieniu, obrzęk powiek, nieżyt nosa

Czym jest Mononukleoza zakaŹna znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Moczenie Nocne:
Słownik pierwotne może występować wtedy, gdy nie było tak zwany okresu suchego, tzn. gdy dziecko zawsze moczyło się w nocy; moczenie nocne wtórne występuje wtedy, gdy dziecko rozpoczyna się moczyć ponownie w mononukleoza zakaźna.
Co znaczy Masaż Punktowy:
Słownik sposób lecznicza pochodząca od akupunktury. Bazuje na mechanicznym pobudzaniu (ugniataniu, masowaniu) odpowiednich punktów na ciele. Masowanie ma na celu wywołanie ucisku, odpowiedniego co do siły i mononukleoza zakaźna.
Co znaczy Monogamiczny:
Słownik Monogamiczny - mający tylko jednego partnera seksualnego poprzez dłuższy czas mononukleoza zakaźna.
Co znaczy Metabolizm:
Słownik przemiana materii niezbędna dla biologicznego istnienia wszystkich form życia. To są wszystkie reakcje fizyko­chemiczne zachodzące nieprzerwanie w każdym żywym ustroju. Mają one na celu wymianę mononukleoza zakaźna.
Co znaczy Mikropenis:
Słownik małe, jednak poprawnie zbudowane prącie (penis). Jako zbyt krótkie uznać należy takie prącie, które jest różna od normalnego o dwa odchylenia standardowe. (Mierzyć należy od podstawy prącia do końca mononukleoza zakaźna.
  • Dodano:
  • Autor: