zakaźna mononukleoza definicja
Co to jest Mononukleoza zakaŹna. Co oznacza wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa.

Czy przydatne?

Definicja Mononukleoza zakaŹna

W diecie zastosowanie mononukleoza zakaźna: Mononukleoza zakaŹna - ostra dolegliwość zakaźna. Etiologia: wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa. Przechorowanie pozostawia trwałą odporność. Symptomy: gorączka, zwiększenie węzłów chłonnych, zapalenie gardła, zwiększenie wątroby i śledziony; rzadko: wysypki skórne, wybroczyny na podniebieniu, obrzęk powiek, nieżyt nosa

Czym jest Mononukleoza zakaŹna znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mocznik:
Słownik drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika mononukleoza zakaźna co to jest.
Co znaczy Małoglowie:
Słownik gdzie obwód głowy jest nieproporcjonalnie mały w relacji do innych wymiarów ciała. Małogłowie względne może być odziedziczoną po rodzicach albo innych członkach rodziny właściwością, której nie mononukleoza zakaźna definicja.
Co znaczy Maltoza:
Słownik zbudowany z glukozy, występujący u roślin i zwierząt. W przewodzie pokarmowym powstaje jako wytwór trawienia skrobi i glikogenu poprzez amylazę trzustkową. Działaniem maltazy jelitowej m. est mononukleoza zakaźna co znaczy.
Co znaczy Mięśniaki:
Słownik Mięśniaki - regularnie spotykane łagodne guzy ściany mięśniowej macicy mononukleoza zakaźna słownik.
Co znaczy Mechanizmy Obronne:
Słownik powtarzające się metody zachowania, regularnie nieświadome, chroniące człowieka przed przykrymi doznaniami. Do systemów obronnych należą między innymi: fantazjowanie ? zaspokojenie w wyobraźni mononukleoza zakaźna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: