nerki definicja
Co to jest Nerki. Co oznacza kręgosłupa.W miąższu nerek rozróżnia się część wewnętrzą: tak zwany.

Czy przydatne?

Definicja Nerki

W diecie zastosowanie nerki: Nerki - położone są w jamie brzusznej, po obu stronach kręgosłupa.W miąższu nerek rozróżnia się część wewnętrzą: tak zwany rdzeń nerki, i część zewnętrzną, tak zwany korę nerki. Jednostką strukturalną i czynnościową nerek są mikroskopijne kanaliki ? nefrony, rozpoczynające się ciałkami nerkowymi (Malpighiego). Powstający w nefronach -nocz spływa do kielichów nerkowych, a następnie do miedniczki nerkowej

Czym jest Nerki znaczenie w Słownik składniki N .

Co znaczy Norplant:
Słownik Norplant - środek antykoncepcyjny o najwyższej skuteczności; podskórny szczep hormonalny nerki.
Co znaczy Naśladowanie:
Słownik Naśladowanie - umiejętność i gotowość do powtarzania czynności innych osób i kopiowania ich mimiki, gestów i głosu nerki.
Co znaczy Narząd Biddera:
Słownik Narząd biddera - szczątkowa pozostałość jajnika na przedniej powierzchni jąder niektórych płazów (na przykład u ropuchowatych) zdolna do rozrostu w funkcjonalny jajnik po usunięciu jąder nerki.
Co znaczy Napad Histeryczny:
Słownik symptomy zbliżone do objawów napadu padaczkowego, występują drżenia i skurcze mięśniowe, raczej w obrębie kończyn, przyspieszenie albo zwolnienie oddechu i tętna, świadomość przymglona. Czas trwania nerki.
Co znaczy Nacieranie:
Słownik zabiegi o skojarzonym działaniu czynnika termicznego z bodźcami mechanicznymi o różnym i odpowiednio dawkowanym natężeniu. Mogą być realizowane w celu obniżania temperatury ciała ? etapowo nacierając nerki.
  • Dodano:
  • Autor: