torbiel definicja
Co to jest Torbiel. Co oznacza która złożona jest z jednej, albo większej ilości komór wypełnionych.

Czy przydatne?

Definicja Torbiel

W diecie zastosowanie torbiel: Torbiel - patologiczna przestrzeń w obrębie organizmu, która złożona jest z jednej, albo większej ilości komór wypełnionych płynem, albo treścią galaretowatą. Torbiel jajnika. Dolegliwość której symptomy to między innymi zaburzenia cyklu miesiączkowego krwawienia poza terminem miesiączki bóle podbrzusza stres Torbiele mogą mieć charakter łagodny jak i złośliwy. Dla rokowania i leczenia bardzo istotne jest inicjalne rozpoznanie. Leczenie przeważnie farmakologiczne (hormony), albo operacyjne (laparoskopia, albo standardowa operacja. Rozpoznać można je przez: badanie ginekologiczne ultrasonograf rzadziej biopsja torbieli

Czym jest Torbiel znaczenie w Słownik składniki T .

Co znaczy Translokacja:
Słownik Translokacja - zmiana w budowie chromosomu, powstająca wskutek wy­padnięcia pewnego odcinka, a następnie wbudowania go w inny chromosom; pociąga za sobą zmiany dziedziczne cech organizmu torbiel.
Co znaczy Trofoblast:
Słownik Trofoblast - tkanki, z których potem powstaje łożysko torbiel.
Co znaczy Testosteron:
Słownik Testosteron - hormon męski wytwarzany poprzez jądra torbiel.
Co znaczy Tłuszczowce:
Słownik lipidy) różnorodna ekipa substancji organicznych związanych z kwasami tłuszczowymi. Zalicza się do nich tłuszcze, oleje, woski i związki pokrewne. Są nierozpuszczalne w wodzie, a rozpuszczalne w torbiel.
Co znaczy Trymestry:
Słownik Trymestry - umowne okresy, na które podzielona jest ciąża. Pierwszy kończy się w 14 tygodniu ciąży, drugi - w 28, trzeci - w chwili porodu torbiel.
  • Dodano:
  • Autor: