karboksylacja definicja
Co to jest karboksylacja. Wyjaśnienie wbudowywania dwutlenku węgla (CO2) do związków organicznych.

Czy przydatne?

Co to jest karboksylacja

Co oznacza KARBOKSYLACJA: mechanizm wbudowywania dwutlenku węgla (CO2) do związków organicznych, katalizowany poprzez karboksylazy ( enzymy). Odpowiednikiem k. może być reakcja zachodząca w momencie biosyntezy kwasów tłuszczowych. Reakcja ta, katalizowana poprzez karboksylazę acetylo-CoA, bazuje na przeniesieniu CO2 z kompleksu biotyna-enzym i prowadzi do utworzenia malonylo-CoA

Czym jest karboksylacja znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kserofile:
Słownik organizmy przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się oszczędną gospodarką wodną; k. są wybrane owady, pajęczaki, gady, ssaki; w odniesieniu do roślin służący jest termin kserofity karboksylacja co znaczy.
Co znaczy Konflikt Serologiczny:
Słownik antygenowa między krwią matki i płodu związana z obecnością w erytrocytach ( krew) antygenu D warunkującego stworzenie czynnika Rh. U osobników posiadających antygen D krew oznaczana jest symbolem Rh karboksylacja krzyżówka.
Co znaczy Kininy:
Słownik kininy zwierzęce; peptydy powstające z białek osocza krwi; uczestniczą w skurczach mięśni gładkich; 2) cytokininy, kininy roślinne; biologicznie aktywne peptydy wpływające na przyrost i podział karboksylacja co to jest.
Co znaczy Komórki Sertoliego:
Słownik jądra karboksylacja słownik.
Co znaczy Katarakta:
Słownik 1) zaćma; choroba oczu polegająca na zmętnieniu soczewki połączonym z częściową albo całkowitą stratą wzroku; 2) próg skalny w korycie rzeki, powodujący nagły spadek wody karboksylacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: